| anastasusu a întrebat:

In ultimul timp mam tot certat cu prietena mea si de 2 luni nu mai vroia sa facem dragoste/sex zicea ca sa o las in pace asa am si facut am tot incercat dar nimic, dupa nici nu am mai incercat timp de 2 luni cam asa, iar dupa asta m-am certat tare cu ea m-a injurat si m-am despartit de ea, in acel timp ma tt suna si altele, colegele ei au intrebat-o de cand nu am mai facut-o ia spunandu-le ca de 2 luni ele au zis ca poate dinaia m-am despartit de ea (de fiind acea cauza) dar eu ma saturasem sa vorbeasca urat, dupa am iertat-o si am incercat iar dupa 2 zile si a vrut dar numa pe spate sa stea laughing) cand ii ziceam ca ui stai asa ea nu ca nu, nici inainte nu vroia si de multe ori ziceam na gata daca asa nu asa nu si nu terminam, acum tot asa, si cand consumam actul eu nu am sintit nimic, adica nu am simtit ce simteam inainte pe la inceputul relatiei, eu nu stiu dar parca nu ma mai atrage de vina fiind si certurile tot mai dese si din cauza asta neam si distantat, eu cred ca nu o mai iubesc :/, inca nu stiu ce sa fac, ea nu mai e ca la inceput, nu ma simt iubit ca si la inceput si dinaia eu am refuzat sa fac inele chesti, acum simt ca s-a cam terminat. Nu stiu ce sa fac, parca nu pot nici fara ea, cand am fost despartiti ziua aia imi era dor de ea si am iertat-o dar in timpul relatiei nimic nou, ea nu vrea sa iese cu prieteni mei, can i-am zis odata sa mergem la un prieten care era la o distanta de 20 metri intr-un parca ea nu, intro seara sa mergem la un suc cu un prieten nu, si tot asa eu nici nu am mai iesit cu prieteni cum ieseam adica mai deloc, eu cu prieteni ei am tot iesit dar ea nimic, nu stiu ce sa fac voi ce ziceti >?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Deci tu gresesti mult, nu mai pune dorintele tale mai presus de ale ei, se vede ca esti incapătinat si vrei doar ca tine, bucură te că ai o prietenă, iubeste o asa cum merită si cum doreste si ea, fă o să se simtă bine, nu sa creada ca sexul este doar din obligatie, doar ca tu sa fii satisfăcut si ea nu. Gindeste te, femeile au sentimente, nu sunt niste obiecte sexuale cu care i ti faci doar treaba si gata, nu, ele au sentimente, sunt sensibile, sunt romantice, vor si ele toata atentia si iubirea partenerului, dar daca tu doar te certi cu ea, e normal sa i piară cheful de sex, o saturi, o plictisesti, ea vede in sex numai scîrbă, si asta pentru ca tu faci jocurile, regulile, nu e bine, trebuie sa îi ceri ei sfaturile, si părerile,. asa cum t doresti sa te simti bine si satisfacut, tu crezi ca ea nu vrea să se simtă bine, si satisfăcută? De ce crrezi ca a plecat, s-a saturat de jocurile tale. Asa ca hotărăste te, ce vrei, ori o vrei p ea dar îi respecti dorintele, că ea nu este animal, nu are instincte, are creier constiintă, discernămint, ea poate singură sa i ia propriile ei decizii, si voi doi trebuie sa discutati sa vorbiti mut, sa va cunoaste ti bine.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Gata, ea s-a saturat de sexul tau, doreste o mare schimbare.

| anastasusu explică (pentru neutrino):

Ea zicea ca nu a mai vrut ca a auzit ca ingrasa, si ea in timpu acela facea salahee hee

| SkyPilot a răspuns:

Relatia voastra nu mai merge. Nici unul nici celalalt nu mai sunteti ca la inceput. Ai de ales, stai cu ea doar pentru sex asa cum este acum, sau va despartiti si iti cauti alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, la mine a stat...

| Ycu a răspuns:

Aproximativ egal.