| aurorica78 a întrebat:

Am un prieten care are aproape 19 ani si este pe clasa a 12-a. Mi-a spus ca el vrea sa mearga in armata si ca in mai 2013 se inroleaza. Tata mi-a zis ca in zilele noastre nu se mai face armata. Vreau sa stiu daca el chiar va merge in armata. Astept parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Buna,aurorica78.In legatura cu prietenul tau, se pare ca acesta nu a fost prea informat in legatura cu armata. Tatal tau are dreptate, in zilele noastre nu se mai face armata! Armata se facea acum zeci de ani, iar acum nu se mai face.Deci,prietenul tau nu are cum sa mearga in armata, asa ca informeaza-l si pe el in legatura cu chestia asta!
O zi frumoasa!

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poate să meargă dar ca profesionist, armata nu mai este obligatorie.

| Zumm a răspuns:

Armata se face, dar nu este obligatorie. Este decizia partenerului tau daca inroleaza sau nu.

| aurorica78 explică (pentru Zumm):

Nu este partenerul meu!

| byby34 a răspuns:

Nu cred, intr-adevar nu se mai face armata!

| G-Power_Dorina_1994 a răspuns:

Nu va merge in comformitate stiu deci nu va merge cu siguranta
Fundita!