| Alexu_9664 a întrebat:

Hey TPU.happy. As avea o intrebare! Este vreo problema daca ma machiez de la varsta asta? Adica am 13 ani.Si ma dau cu rimel si creion negru doar atat.Multi zic sa nu ma mai machez. Dar ma simt mai bine cand sunt machiata:XVoi ce ziceti? Funda:X

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Haide că dacă nu ai 100 de culori pe un ochi şi alte 100 pe celălalt, e acceptabil. Dacă te simţi tu ok, atunci e ok că te machiezi. Plus, dacă părinţii, profii etc, nu-ţi atrag atenţia să nu te mai machiezi, nu ai avea de ce să renunţi.
Doar să nu te machiezi mai mult de atât în fiecare zi, în special când mergi la şcoală.

7 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Este mult prea devreme. Inca ceva vreme te poti descurca fara ele. Daca incepi de pe acum la 80 de ani ce vei folosi?
Bafta!

| anqutsel a răspuns:

Eu zic ca faci ce vrei. Daca asa te simti bine. Macheaza`te.In ziua de asta-i toate fetele de 7 ani in sus se machiaza.pwpiki

| deea_5723 a răspuns:

Intradevar, daca te face sa te simti mai increzatoare, putin creion nu strica...insa nu e indicat sa exagerezi. puup happy

| delena a răspuns:

E alegerea tha.si eu am 13 ani dar ma machiez.bine.nu in exces ci la ocazii speciale, ma rog cand sunt acasa sarbatorile, la o aniversare. dar ce conteaza pana la urma e alegerea ta si daca te simti bine cand esti machiata poti sa te machiezi
doar nu e interzis prin lege.
funda:d

| Sweet_1111 a răspuns:

Eu am 9 ani si ma machiez...deci eu spun ca nu e nici o problema daca te machiezi.Citeste mai multe de aici :
http://stil.acasa.ro/......-8980.html

| Dutsa95 a răspuns:

Eu am 15 ani si ma machiez.Si sincer mi-as dori sa nu ma machiez dar si eu ma simt mai bine cand ma machiez. Sfatul meu ar fi sa nu te machezi prea tare sau prea strident! Eu ma dau numai cu rimel.Nu e asa de rau sa te dai cu rimel ca sunt altelea care au fata plina de fond de ten si alte minunatii. Te poti da putin cu rimel doar sa nu abuzezi de machiaj ca-ti strici fata.Si sweet ai 9 ani.Pentru ce te machiezi? Iti strici fata. Daca la noua ani te machiezi pe la 16 17 ani ce mai faci? ca atunci e perioada cand trebuie sa fii cat mai frumoasa, cand esti adolescenta.

| Lusha_8130 a răspuns:

Pai sunt fete care se machiaza de mici. si nu au nimic :-J Atata timp cat tu te simti bine, lasa-i pe ceilalti...Este putin rimel si creion nu-ti strica tenul.Chear nu-i inteleg de ce sa nu te machiezi? atunci cand folosesti fondul creme parfumate si tot felul iti afecteaza tenul, riduri...Stai linistita sa te simti tu bine tongue cui nu-i place sa nu se uitelaughing