| Scama_6413 a întrebat:

As dori sa aflu si eu ceva impotriva cosurilor. O crema, sau altceva pe care l.ati folosit, deoarece am mare nevoie!
Multumesc, dau funda!

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Pentru a nu mai avea cosuri trebuie sa faci urmatoarele :
1) sa te speli cat mai des pe fata cu apa si sapun
2) Sa aplici o masca de argila o data pe zi ( este la pliculet si cred ca o gasesti la farmacii... se face cu zeama de lamaie pana devine o crema ) pe care o lasi min 25 min max 45min si apoi o clatesti.
3) Foloseste masti naturiste pentru ten si curatarea sa - ex :
1 castravete fara coaja ras sau mai bine pus la blender, zeama de lamaie, iaurt, ulei de masline.
4) Foloseste creme de hidratare pe timpul noptii
Sper sa te ajute nici eu nu am suportat vreodata cosurile astea...

7 răspunsuri:
| Kristtine a răspuns:

Multi adolescenti sufera de acnee. Si eu am avut aceasta problema, iti recomand sa te dai cu Skinoren si mai ales sa nu umbli la cosuri adica sa nu le storci big grin. Succes

| Roberta a răspuns:

Mergi la farmacie si intreaba de zineryt, e foarte bun ti-l recomand si eu l-am folosit iar intr-o saptamana, maxim doua vei vedea rezultatele. te poti documenta de aici http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137.

| Crushcrushcrush a răspuns:

Buna.Eu folosesc de 5 zile apa termana la la VICHY si am scapat aproape de toate courile pentru mine a fost singura la care -au vazut rezultatele.O gasesti in farmacii si nu este scumpa.
Sper ca te-am ajutat.

| bia_6925 a răspuns:

Eu am folosit si folosec aknintol...ii un fel de crema``fon de ten...care iti usuca cosurilewinking:d, deci funda?

| Deni_7018 a răspuns:

Pai iti zic din experienta proprie.am incercat toate cremele posibile si existente si nu a mers cu nici una...mai bine te duci ori la un salon sa ti le scoata ori la o clinica specializata sa identifice cauza si sa iti prepare ei "leacul". Incearca!

| Deni_7018 a răspuns:

Poi iti zic din proprie experienta. Ai 2 variante
1. te duci la un salon sa ti le scoata
2 te duci la o clinica specializata sa indentifice cauza si iti vor face ei un antidot
Si eu am fost in situatia asta...am incercat absolut toate cremele existente si nu a mers cu nici una asa ca a avut de ales itre cele 2 variante... varianta 1 e foarte dureroasa iar varianta 2 e costisitoare.deci sper sa te hotarasit!

| elly_8688 a răspuns:

Se gasesc in farmacie sapunuri p baza de glicerina sau ceva de genul asta.