| Reallynotme a întrebat:

Hey TPU! As vrea sa stiu cum pot scapa de anumite complexe legate de mine, cum ar fi ca sunt prea slaba, sau urata! chiar nu stiu cum sa scap de ele... sper sa ma intelegeti si sa ma ajutati si pe mine cumva...sad

Răspuns Câştigător
| PerfectlyImperfect a răspuns:

Heii!
Cum sa fi urata? Nu exista om care sa fie urat! Fiecare om e frumos in felul lui!
Cu cat te uiti mai mult in oglinda si te chioresti sa vezi fiecare defect,iti schimbi singura parerea despre tine!
Nu mai cauta defecte si gandeste-te la partile bune. Esti fata,gandeste-te ca ai o mie de calitati pe care le poti pune in valoare!
Multe fete sunt complexate ca sunt prea grase,ca nu se pot mentine,etc etc.
Incurajeaza-te singura si nu te mai complexa atata! Eventual daca vrei sa te schimbi, ma refer la faptul ca vrei sa te ingrasi si nu reusesti poate ca asa e constructia ta.
Anyway, conteaza cum esti inauntru si exteriorul mai putin.
:* Mult noroc!

3 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Fiecare fata este frumoasa in felul ei. si eu sunt slaba dar atunci cand ma uit la altele care tin diete, se abtin de la mancare si alte chestii, imi revin. nu trebuie sa mai fii complexata.esti frumoasa in felul tau.

| Moov a răspuns:

Ideea e sa te uiti in oglinda,si sa te gandesti la alti oameni urati pe care i-ai vazut, si eu sunt urata, adica.la chip nu...eu mi-as dori sa fiu slaba ca tine, dar sunt grasa, am 1.68 si.kg nu conteaza,oricum nu sunt putine,dar am trecut peste asta,si pana la urma ce conteaza cum arati? Eu nu imi fac griji de genu asta pentru ca viata a fost cruda cu mine tocmai din cauza aspectului,pentru ca oamenii numai la asta se uita,ma rog unii,prietenii mei,chiar multi am, zic ca sunt de gasca si etc, ei privesc dincolo de aparente.

| florynna903 a răspuns:

Nu te mai gandi asa nele fete ar vrea sa fie slabe asa ca nu mai abuza de asta si ramai asa si sa stii ca toate fetele se vad urate asa ca intreaba pe altcineva ce crede despre tine