| georgianat a întrebat:

Aş vrea să mă ajutaţi cu un sfat(sau mai multe big grin). Cum poţi scăpa de complexe?!

Răspuns Câştigător
| babyblue a răspuns:

Toti avem cate un complex, altii mai multe. Dar stii, asta-i viata.
Cum poti scapa de un complex? Acceptandu-te asa cum esti:cu defecte si cu calitati.

Tine minte un lucru:NIMENI, DAR NIMENI NU E PERFECT.
Succes.

3 răspunsuri:
| mada_9093 a răspuns:

Buna! pai ar trebui sa nu te mai intereseze ce zic ceilalti (adica daca unu zice ca tu ai nasul urat tu nu ar trebui sa pui la suflet si sa vrei sa iti faci operatie estetica ) adica tu ar trebui sa iti sti si calitatile si defectele si sa nu te lasi influentata de altii
sper ca te-am ajutat
succes!

| RockLover94 a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine...Si daca acea problema tine de tine trebuie sa faci cumva sa dispara astfel incat sa nu mai fii complexatawinking

| Alinacaragea a răspuns:

Noi ca fete, femei ar trebui sa nu fm complexate.Toate suntem frumoase in felul nostru, incearca sa te compari cu o fata care o consideri tu cea mai urata si atunci sigur vei scapa de complexe.Si eu am fost complexata de felul in care aratam dar am trecut peste repetandu-mi ca sunt frumoasa si mult mai atractiva decat celelalte fete pe care le cunosteam.