| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am dat test la fizica si eu eram complet nepregatita.Profesorul de da mereu teste neanuntate, dar de data asta a fost groaznic testul.Nu am stiut absolut nimic la el, nu am scris nimic si o sa iau in cel mai bun caz un 4. O sa mi se strice toata media(pana acum am doi de 10 si un 6). I-am spus mamei si s-a suparat extrem de tare pe mine, a spus ca e dezamagita.Ideea este ca scoala la care sunt eu este cea mai buna din oras, desi are profesori de tot rahatul.Mai sunt doua licee foarte bune, nu atat de bune ca si cel la care sunt acum, dar totusi bune.Ambele sunt cunoscute si in strainatate. M-am tot gandit sa ma mut la un alt liceu din clasa a-7-a.Mai este un lucru.Cand vor veni testele, pot sa jur ca voi avea cea mai mica nota din clasa, sau printre cele mai mici, si cand o sa citeasca profesorul notele o sa crap de rusine.Habarn-am ce sa fac! Mi-e groaza de faptul ca o sa ma fac de ras. Voi ce ati face, v-ati muta la alt colegiu? Si as mai vrea sa aflu ce pot face in momentul in care citeste notele, sau in ziua respectiva? Dau fundita celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| albastrualb77 a răspuns:

Eu una zic sa nu fi lasa, mutarea la alt colegiu nu e o solutie, cred ca ar trebui sa inveti de fiecare data si atunci nu iti va mai fi frica de testele pe nepusa masa ale profesorului.Si inca ceva nu esti nici prima nici ultima care pateste asa ceva, asa ca mama ta sa fie bucuroasa ca esti sanatoasa si ca te are langa tine. Bafta in continuare.