| Alexandra_Ale_1997_Ig4c a întrebat:

azi am aflat ca prietenul meu m-a inselat cu fosta ..suntem impreuna de aproape 8 luni si nu stiu ce sa fac? tin la el mult ...sa il iert sau sa il fac pe el sa sufere?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il lasi

| darrio2007 a răspuns:

Eu zic sa ii dai papucii. Oricum se va intoarce el singur la fosta.Mai devreme sau mai tarziu.

| neutrino a răspuns:

Iarta-l draga!

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

In primul rand spune-i ca ai aflat si pune-l sa dea explicatii. Cica "nu vrei sa-l faci sa sufere". Respect gandul acesta dar el s-a gandit la tine?
S-a gandit la cat ai suferit tu cand ai aflat chestia asta?!
Nu! Atunci... tu de ce sa te gandesti la el?

Pune-l sa explice! Daca nu da o explicatie cat de cat rezonabila atunci ii dai papucii si gata.
Este lumea plina de baieti, nu e nevoie sa ramai cu unul care isi bate joc.

Nu ai de ce sa-l ierti! Nu ai de ce sa-l faci sa sufere!

El a pierdut, nu tu... Acum cateva clipe am raspuns la intrebarea unui baiat a carui prietena l-a inselat.
Ce pot spune? Asa e lumea. Treci mai departe daca nu-ti da o scuza plauzibila.

Sarbatori fericite!

| mary2001mary a răspuns:

Lasa-l...daca s-a intors la fosta nu prea ai sanse sa il recuperezi.