| Deeiutss a întrebat:

happy azi dimineata am mers mult pe jos si ma dureau picioarele..si am luat autobuzul de la cap de linie cu o prietena ca sa merg doar o singura statie pana la ea acasa. si m-a prins controlu :l. M-am facut ca ma uit in portofel dupa bilet si ca nu il gasesc si erau 2 femei, iar un mos cu ditamai burta statea la scaunele noastre ca sa nu fugim. Eu i-am dat adresa unui prieten, mi-am zis prenumele dar i-am zis numele lui de familie si am zis ca pe mama o cheama cum o cheama pe mama lui dar prenumele tatalui l-am zis cum este al tatalui meu, dar tot cu numele lui de familie caci nu stiam cum il cheama( ex pe tatal lui il cheama popescu marcel si pe tata ionescu ion eu am zis popescu ion). I-am zis data mea de nastere doar ca in loc sa zic 1998 am zis 1999. Mi-a dat o foaie si mi-a zis sa cobor dupa vreo 5 statii si sa ma prezint la cap de linie sa platesc amenda. Sunt nascuta pe 5 noiembrie 1998 dar imi fac maine buletinul pentru ca tata era in voiaj. E posibil sa ma gaseasca in baza de date si sa platesc amenda? Pentru o statie sad...

Răspuns Câştigător
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Nu are cum sa te prinda, sunt date total aiurea iar sansa sa fie o persoana cu toate datele astea, e enorm de mica, siapoi ce-ti pasa tie?winking tongue

Ai scapat si aia conteaza.Si eu am auzit ca cica 1 statie e gratis, dar ei zic ca nu e. Cert e sa mergi ori foarte dimineata ori foare seara, de pe la 11 pana pe la 7-8 sansa sa te prinda e mare, dupa cu cat creste ora, sansele scad ca doar no sa fie vreun nebun somnambul la 9-10-11 sa steie sa prinda busu sa amendeze 1-2 pers happy

5 răspunsuri:
| IrinaAniri a răspuns:

Si pe mien m-a prins controlul, si culmea, aveam buletinul in portofel, mi l-au vazut si mi-au luat datele. di cate stiu eu trebuie sa primesti ceva de la posta unde iti scrie unde si cat sa platesti, asta daca nu ai luat cilet contraventional de 60 de lei in ziua respectiva cand te-a prins controlul. daca nu iti iei un asemena bilet dupa ce te-a prins o sa iti faca proces verbal si o sa platesti in jur de 500 600 de lei. dar cred ca am batut campii degeaba pentru ca daca ai dat date gresite nu are cum sa te prinda

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Si eu ma gandesc sa faca asta daca ma prinde dar daca ai dat datele altcuiva nu o sa-i mearga amenda lui? Asta iar nu e corect!

| Deeiutss explică (pentru AnonymousTPU007):

Este ca fratele meu mai mare si a zis ca e foarte bine cum am facut ca il doare undeva daca vine politia acasa happy

| Gahbryella a răspuns:

laughingdecat sa te sperie..asa fac cu toti si isi dau si ei seama ca nu o sa mai vina nimeni sa plateasca amenda aiahappystai linistitawinking

| T1ramisu a răspuns:

Auzi la ei ce tupeu, eu ii bateam laughing