| KinderMaxim a întrebat:

Help!laughing din nou!laughing Prietena mea cea mai buna (fosta), sa comportat foarte urat cu mine. Incearca sa ma fac invidioasa... e practic cu 2 fete. Maine incepe sc. ce sa fac? Cum sa ma comport cu ea?
Ea fost intr-o tabara cu baiatul de care imi place... o sa incerce sa ma oftice, ce sa fac?laughing

Răspuns Câştigător
| Adorable a răspuns:

Stii ca ignoranta doare cel mai tare, nu?
Ia-ti un coleg sau o colega si radeti pe saturate la un anumit subiect, nu o baga in seama pe ea si pe plasticatele ei.
Fii distanta si daca incearca sa te barfeasca sau sa iti spuna intr-un anumit mod, fa-te ca ploua! Se va simti ranita, te asigur!

9 răspunsuri:
| AnnnaMarrria a răspuns:

Nu o lua in seama!
incearca ca tu sa o faci invidioasa pe ea!
incearca sa fi in relatii foarte bune cu baiatul!
nu mai sta pe langa ea!
vorbeste cu alte fete, plimba te cu ele prin scoala!
ignor-o!
iar cand ceva bun ti se intampla si stii ca si ea isi dorea... povesteste-i tot!
winking

| lolly_3072 a răspuns:

Sa pari indiferenta si sa vezi ca n'o sa te mai oftice ea, o s'o oftici uh asatongue

| lolly_3072 a răspuns:

Si sa'i arati ca nu poate fi de neinlocuittongue

| Kandy17 a răspuns:

Ignor-o, prefa-te cat poti de bine ca nu te intereseaza. Indiferenta doare CEL MAI TARE!

| davidstefan a răspuns:

maine incearca sa nu ii arati ca fierbe gelozia in tine(fara suparare)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu singura ai spus, o sa incerce sa te oftice. Si tu ce vei face? Ii dai satisfactie? Fii mai inteligenta ca ea si nu-i face jocul. Doar nu o baga in seama si fa-te ca nu exista prin preajma ta. Iti garantez ca indiferenta doare cel mai tare. Daca vede ca te enervezi, va continua si va fi mandra de ce reuseste.

| anonima1010 a răspuns:

Nu o baga in seama! indiferenta doare cel mai tare

| Neverstone a răspuns:

De ce oare nu te faci din nou prietena cu ea v-ati certat sau ce dracu [scuze de limbaj]