| jmecheriepefelie a întrebat:

ce părere aveţi despre legea care vrea să limiteze accesul copiilor la 4 ore pe zi la pc, eu zic că e o mare prostie, iar aceştia care au creat legea merită un golnţ în cap.
Care e părerea voastră despre această lege de tot că*atul?!

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Tara post-comunista, pseudo-democrata.La ce sa te astepti la capitolul "legi"? La legi prost scrise, legi idioate si legi care sa-i protejeze pe aia care le scriu de aia care vor sa le puna un glont in cap cum ai spus tu.
Nu venise unu, Ponta parca cu ideea ca romanii din strainatate sa plateasca taxa lunara? In Romania poti ajunge la inchisoare si daca iti cade copilu' pe scari si isi rupe gatul ca cica ai fost neglijent.
Inca predomina ideea ca oamenii-s incapabili si au nevoie de cineva sa-i supravegheze la fiecare pas si sa-i pedepseasca daca o mana de oameni au considerat ca ceea ce a facut x om nu e bine cu toate ca nu afecteaza deloc pe altu'.

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Este o lege stupida, la fel ca legea aia care iti interzice mansturbarea in nu stiu ce tara, de parca stie aia cand te mansturbezi tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu cine te a prostit ca ar exista acesta lege. Dar ar fi o idee buna, irealizabila ca nu o sa te controleze nimeni in casa sa vada cat iti lasi plodul la TV,, dar o idee buna.

| suntserios a răspuns (pentru jmecheriepefelie):

Ha interesant, nu auzisem de ea. O initiativa foarte buna, dar greu de pus in practica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine naiba a impus aceasta lege? Daca ar fi existat, puscaria m-ar fi mancat. Ce tampenie.

| forthewicked a răspuns:

Încă o porcărie. Și dacă o să fie valabilă, eu stau cât am chef la pc.