| AngoOra a întrebat:

ce va vine intaia oara in minte, atunci cand va ganditi la copilarie?

Ce melodii din anii copilariei ascultati si acum cu placere, amintindu-va de acele vremuri? Ce trupa de demult ati indragit cel mai mult? Ce va emotioneaza cel mai mult gandindu-va la acei ani? De ce va aduceti aminte cu drag? Aveti si vreo melodie care sa exprime aceste ganduri si trairi?

Daca DA, te rog nu ezita sa raspunzi

Hai sa ne aducem aminte impreuna de anii copilariei noastre

3 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Buna AngoOra.
Intr-adevar, anii copilariei sunt cei mai unici, mai pretiosi si mai speciali. Dar si incomparabili. Atunci nu erau manelele in top, sau alte genuri. Era muzica frumoasa, care acum nu este foarte apreciata de unii oameni. Ei bine iti multumesc ca ai deschis acest capitol, punand intrebarea aceasta. Anii copilariei... Hmm, mie mi-a placut melodia "Mama, doar mama". I-am cantat-o si mamei, cand eram foarte micuta. Si acum imi aduc aminte. Nu aveam voce, dar am cantat-o din 'suflet'.
Si au mai fost multe melodii frumoase, speciale.
Care iti dadeau amintirile acelea in minte.

Ei bine, o zi buna in continuare va doresc...

| AndaWest a răspuns:

Pai cred ca o sa fiu criticata pentru raspunsul meu dar asta e adevarul.eu indrageam foarte mult tot ce era divers,toate fetitele vroiau barbie, eu o vroiam pe sindy ca era brunetahee heetoti ascultau muzica usoara romaneasca eu urlam in gura mare ''listen to your heaaaaaartttt'' de roxette, pe urma ascultam parazitii si eminem(ascult si acum)si vroiam mereu sa fiu diversa...intr-un fel cred ca am reusit.sunt putine lucrurile de care imi aduc aminte cu drag, dar nahappyasta e

| bebetho a răspuns:

Dragonu feat. Cedry2k - Cum am crescut
Dagga - Cum am crescut
Veritasaga - Copilul din mine
Ombladon - Daca pozele ar vorbi