| Narcysa a întrebat:

Cel mai rapid raspuns FUNDA! In cate codite trebuie sa imi impletesc parul ca maine sa fie ondulat? Cam cat la % ar trebui sa fie ud? Si daca mai stiti alte metode legat de asta...(cum sa imi ondulez parul). Repede!

2 răspunsuri:
| Loveis4free a răspuns:

Pai eu, dupa ce m-am uscat putin si l-am lasat totusi un pic ud am inceput sa il impletesc in codite micute de ajunsesem sa am mai mult de 30 daca nu 40 sau 45 de codite impletite in 3 nu in doua si am stat cu ele o zi si o noapte fara sa il despletesc si chiar s-a undulat bine de tot si mai ti-l poti face cu ondulatorul.Sunt unele foarte bune de la Braun care chiar sisi fac bine treaba.dar trebuie sa iti usuci doar cate 20 de fire o data si sa iti dai cu spuma si fixativ(metoda asta merge doar daca esti dispusa sa cheltuiest foarte multi bani pe unul de-ala dar crede-ma ca este foarte bun pentru ca eu am).Cam astea sunt singurele metode

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice daca il vrei ondulat doar sa nu il uzi pentru ca va fi cret. Impletestel in 6 codite nu foarte stranse chiar dar nici lasate. Il mai poti ondula cu ondulatorul. Il poti pune pe niste bigudiuri dar sa fie mari ca daca sunt mici se increteste si il pui uscat.