| xoxoxD a întrebat:

Hey TPU:*

Cevaa` statusuri noi?love strucklove struck

Dau funda`love struck

Restuu` votlove strucklove struck

3 răspunsuri:
| Larysa13 a răspuns:

Daca ai facebook intra pe aplicatia "Phrases" sunt acolo foarte multewinking
Eu de acolo iau happybig grin

| Caty5 a răspuns:

Du-te pa tampita

| Zuzzi a răspuns:

şi când vine vorba de iubire spune-le că tu mă ai pe mine!

pentru că îmi zâmbeşti, pentru că mă răsfeţi, pentru că mă alinţi, pentru că mă amăgeşti, mă superi şi apoi mă împaci. te iubesc!

ne privim şi ne placem, dar ne despărţim când încă ne iubim, ne prefacem.

şi fi al meu cât ţine orizontul, de parcă cerul ne-ar permite totul, de parcă am putea pluti mereu şi niciun drum vreodată n-ar fi greu.

iubirea este atunci când el mă strânge în braţe de parcă aş fi singura lui comoară.

spune-i inimii să bată, focului din nou să ardă, să te mai găsesc odată.

spune-i ploii să nu cadă, vântului să nu mai bată, toate o clipă să dispară, să rămânem doar noi o seară.

o viaţă şi o zi în braţe să te ţin ar fi prea puţin.

cause you're the Apple to my pie, you're the straw to my berry, you're the smoke to my high and you're the one I wanna marry. cause your the one for me and I'm the one for you and we're the perfect two.

îmi doream mai mult tupeu, puţin mai mult curaj … nu ţi-am spus „adio" în faţă, ţi-am zis „pa" într-un mesaj.

nu întinde mâna la nimeni că te arzi şi ai să vezi cât de mulţi te uită dacă mâine cazi.

ştiu, uneori e prea târziu, să lupt de una singură nu ştiu, eşti atât de departe, un final fericit din poveşti neterminate.

şi dacă după tot ce ţi-am spus, n-ai înţeles nimic - de fapt trebuia să simţi, nu să-nţelegi. dacă după tot ce-am făcut, nu-nsemn nimic pentru tine, de ce nu vrei să mă dezlegi?

până la ultima serie, ea străluceşte în mizerie, şi doar câteva griji legate de cei dragi o mai sperie.

îi bate inima unei leoaice în piept. când zice c-o să fie bine simţi că toate cele grele trec.

te-am văzut din nou pe stradă, acum cu prietena ta. păreaţi aşa fericiţi, da' ce să fac, să mă bucur pentru tine sau să-ncerc să vă despart? când mintea spune să uiţi că n-are rost, ce ai în suflet îţi dictează pe dos.

nu pot să fiu perfectă, oricât aş vrea. şi încă simt că locul tău e gol pe canapea, fac mereu pe deşteapta, tu faci pe indiferentul. nu suntem avocaţi să incepem cu dreptul.

şi când aveam probleme, îmi spuneai: "sunt aici, nu te teme!"

ţi-am dat o sută de mii de motive să mă iubeşti! m-am ridicat să fiu motivul, ceva pentru care zâmbeşti. poate c-a fost o greşeală făcută de mine, dar fără intenţie, sincer, n-am realizat că ţi-am dat prea multă atenţie!

ar trebui să înveţi să apreciezi ce ai lângă tine, ar trebui să mă respecţi, ştii bine. nu vreau să te oblig să stai lângă mine, dar dacă tot o faci, fă-mă să mă simt bine!

nu contează distanţa, cât contează ce simţim. eu te iubesc, tu mă iubeşti, avem ce ne dorim!

sentimentele nu pot fi puse pe balanţă, nu ne poate despărţi nicio distanţă.

nu privi în spate, lasă-n urmă tot ce-a fost. tu încercai să te ridici, el te trăgea în jos. dar nu ceda când ştii ca-ncă mai poţi, ca tine sunt puţine, dar ca el sunt toţi!

a fost totul ca-n poveşti, te uiţi la mine şi-mi zâmbeşti. acum sunt sigură că vreau să pleci, tu îmi ceri să rămân. e tarziu, chiar nu-nţelegi?

eşti cel mai frumos lucru pe care l-am avut vreodata. aş vrea să rămânem aşa, să nu ne certăm niciodată!

Funda?