| lupsealexia a întrebat:

Cred că m-am îndrăgostit. Nu sunt în măsură să spun ce e dragostea, fiind doar în clasa a 7-a, dar cred că înseamnă să-ți fie tot timpul dor de acea persoană și să-ți dorești mereu să o revezi. În fine, exact asta simt. Acum câteva zile, a lipsit o zi de la școală fiindcă nu se simțea bine. Mi-am făcut o grămadă de griji pentru el și pur și simplu m-am simțit... goală, nevăzându-l. Astăzi e vineri și deja simt că nu l-am mai văzut de o veșnicie. Mă îndoiesc că mă place. Cum pot să-l fac să simtă și el ceva pentru mine? Adică bine, se mai uită în ore la mine, și la un joc numit 'jocul liniștii' m-a chemat doar pe mine, dar nu cred că înseamnă ceva. În plus, de când mi-am dat seama că îl plac sunt foarte emotivă. Adică FOARTE. Pur și simplu îmi vine să plăng când mă gândesc la el. Si nu știu de ce. Nici nu știu cum o să rezist fără să-l văd toată vacanța. Mă puteți ajuta cu un sfat?

2 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Ce frumos!
Converseaza cu el, de la lucruri pentru scoala pana la hobby-uri si ce mai vrei tu. oamenii se apropie prin comunicare. Lasa rusinea la o parte!
Poate si el te place, mai stii? big grin
Succes!

| Teffan a răspuns:

Poti stii ca esti indragostita daca empatizezi cu urmatoarea situatie:

Un mascul mantis religiosa se imperecheaza cu o femela iar apoi femela il omoara.
Prin absurd,masculul mantis religiosa emana ectoplasma.
Ce faci in locul lui?
Iti mai iubesti partenerul cu care ai procreeat?
Daca inca da,chiar si pe termen limitat, e dragoste.
Daca nu, nu.

Sfat:
Reaminteste-ti de moartea de dinaintea nasterii si traieste-ti viata cum vrei, tine minte, fiind o fetita de 13 ani, ca vei fi foarte des in situatia masculului mantis religiosa si ca vei suferi foarte mult.
Nu te atasa prea mult de de femela.(in cazul tau, baieti)

Te vor dezamagi imens.