| AIKOcaNoNYu a întrebat:

Hey TPU!
Cu ce imi recomandati sa ma epilez pe picioare?big grin

Răspuns Câştigător
| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Daca vrei ceva rapid este indicat sa foloseste ceara rece, pentru. ca cea calda e mai mult de lucru si nu vei putea singura.In cazul in care vrei sa te epilezi f f amanuntit poti folosi aparatul obisnuit de epilat.Nu-ti recomand lama sau crema,pentru ca parul va creste f rapid, mai tare si poate mai negru sau mai des, in timp ce aparatul sau ceara iti pot garanta pana la 1 luna.

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Buna!

Cu fierastraul.

Bafta!

| deea07 a răspuns:

Pai eu ma epilez cu crema, nu-s fana durerii, dar daca suporti ceara sau aparatu sunt perfecte. Si crema e buna, m-am obisnuit cu ea, doar ca intr-o saptamana ma fac iar, pentru ca creste destul de repedebig grin Pupici:*

| hayley a răspuns:

Cu ceara pentru ca are efect pe termen lung ( cam 3 -4 saptamani ) spre deosebire de lama ( 5 zile maxim ) sau crema. Urmatorul pe lista este aparatul depilator.

| SheCanFlyy a răspuns:

Cu ceara, la salon.Sau poti incerca benzile de ceara rece acasa. Daca nu suporti durerea, fa-te cu lama(nu e prea indicat) sau cu creme depilatoare.

| danielaxyz a răspuns:

Cu ceara

| Cosmin2005 a răspuns:

Toporu! Funda?

| adrisss a răspuns:

Epilatoru' e cam durereos dar creste foarte greu dupa si din ce in ce mai rar... happy

| Sinoda a răspuns:

Nuuuuuuu