| NushFRA a întrebat:

Cum as putea fi mai indiferent dar sa ies mai mult in atentie? Cum as putea fi mai amuzant si interesant? E ok sa iau la misto fiecare persoana cu care vb? Cum as putea sa nu mai rad la glumele mele? Cum as putea sa par mai interesant? Cum as putea sa fiu mai smecher? Vreau sa fiu mai interesant si mai nepasator, sa ma doara in cot de restul si sa fiu totusi interesant pentru toti.

2 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu atragi pe nimeni daca incepi sa ii iei la misto pe altii si nici nu vei parea mai interesant asa, doar mai mitocan. Ca sa fi interesant trebuie sa ai o oarecare inteligenta, iar din cate observ tie iti cam lipseste.

| OldSoul a răspuns:

Nu prea poti.
Genul asta de atitudine pe care vrei sa o ai tu, nu o poti imita.
Cel mai adesea, vei fii doar arogant si atat, iar, din cauza asta cel mai probabil vei fii evitat.
Incearca sa te simti bine in pielea ta, sa nu te mai invinovatesti pentru nimicuri, si restul o sa vina de la sine.