| Peter28 a întrebat:

Cum as putea sa imi las parul sa creasca? Adica, vreau sa il fac in felul asta: http://0.tqn.com/d/menshair/1/0/i/2/-/-/02.jpg, dar problema e ca eu il am foarte scurt (vreo 2 cm) si in port mai mare in fata si pe o parte, si pe parti e scurt. Problema nu e parul din fata, ci cel de pe parti. Atunci cand creste, creste drept si e rigid. Cum sa fac sa nu imi creasca asa?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce-i face daca asa e el.
Il poti aranja cu placa sau cu feon-ul, dupa spalare.
Dar si tunsoarea conteaza. Adica parul se mai asaza si in functie de tunsoare. Lasa-l sa creasca, apoi du-te la frizer cu poza aceasta, ca sa te tunda la fel.
Apoi, il aranjezi cu placa. Altceva nu ai ce-i face.
Daca vrei sa nu mai fie rigid, dupa ce te speli pe cap, clateste-te cu o cana cu apa cu otet de mere. Asa o sa il ai mai "moale". Sau poti aplica balsam.

| snzpaul a răspuns:

Când este destul de mic, cam 1-2 cm, încearcă să-l îndrepți cu placa la 180 grade (nu prea mult să nu arde și să pice de tot)

| Akumaki a răspuns:

Asteapta pana creste si cel de pe parti mai mult iar apoi incearca sa-l aduci la acelasi nivel cu restul parului. Altfel nu merge, trebuie sa fie tot la acelasi nivel altfel o sa arati aiurea rau. Dupa ce il aduci la acelasi nivel indreapta-l cu placa dar nu foarte mult pentru ca altfel se va arde. Daca nu ai placa atunci cand te usuci cu feon-ul usuca parul de la radacina la varfuri si asa va sta drept. Egaleaza parul la aceeasi lungime si apoi asa-l sa creasca. Dupa iti poti frace orice vrei tu din el dar deea e sa fie la aceeasi lungime.

| Peter28 explică (pentru Akumaki):

Nu am si nici nu folosesc feon si placa oh go on Si daca il las chiar putin, putin sa creasca parul de pe margini, arat ca un balon. Pur si simplu, creste drept si nu pot sa fac nimic cu el.

| Akumaki a răspuns (pentru Peter28):

Nu ai cum sa-ti faci acea tunsoare decat daca il lasi sa creasca. Anata rikai shite inai nodesu ca? -->> Nu intelegi?