| LoseMyMind a întrebat:

cum pot scoate bani din cont? Lucrez la o fabrica ca practicant si au intrat banii in contul mamei. Am dus doar extrasul de cont la scoala. Nu are mama card.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti scoate bani din contul mamei tale, fara o procura speciala prin care esti imputernicit sa faci operatii prin acel cont.
O rezolvare ar fi sa-ti faci un card, in care sa incasezi banii tai.

| LoseMyMind explică (pentru Ioandelasal):

Mersi mult

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu-i neaparat necesar. Mama acestui baiat, se va duce la banca, ca sa faca si un card, atasat la acel cont. Si dupa ii da lui cardul/pin-ul si pa.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa-ti cont bancar, cere card si pe viitor, sa te plateasca in contul tau bancar.
Iar mamei tale, sfatuieste-o sa mearga sa-si ia card de la banca unde are contul bancar. Cum dumnezue face cumparaturile daca nu are card?