| Dgh555 a întrebat:

Bună! Am un card de credit si am anulat o comanda, acesti bani mi-au intrat intr-un final. Dar daca apare pe extrasul de cont ca si cum comanda a fost pusa, iar banca mi-a bagat iarasi in cont acesti bani, platesc si ratele unui produs anulat?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Inainte sa apesi butonul trimite comanda de ce nu te gîndesti? După ce trimiti comanda este mai dificil sa o anulezi, este de fapt bataie de joc ce faci tu.

| Dgh555 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Bataie de joc ca ce? ca mi am anulat o comanda

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dgh555):

Pai da

| Dgh555 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai da, dar tot mi au putut trimite suma in cont ...nu inteleg. Deci eu trrbuie sa platesc si acele rate?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dgh555):

Suna i pe ei si întreaba i, deunde vrei sa stim noi?

| sierra1 a răspuns:

Dacă banii ți-au revenit in cont de la o comandă ANULATĂ, ce să mai plătești? Cazul e incheiat

| Dgh555 explică (pentru sierra1):

Banii au ajuns in alta parte a contului ..am sunat si mi au rebagat suma pe card, dar mi-a zis ca nu poate anula acea plata care apare pe extrasul de cont.

| sierra1 a răspuns (pentru Dgh555):

" Dgh555 : Banii au ajuns in alta parte a contului"

- contul are doar o "parte". Dacă chiar vrei să detaliezi, ar fi două coloane - intrări și ieșiri (debit/credit) La tine, e important că soldul a crescut cu suma virată

| Dgh555 explică (pentru sierra1):

Cardul este de credit. Magazinul respectiv unde am anulat plata in rate( produs fiind plasat cu 2 minute) mi-a trimis inapoi suma de bani, dar am primit mesaj ca acesta suma s-a virat in alta parte a contului, bancii, probabil. Am sunat si acestia mi-au zis ca nu pot anula deoarece apare pe extrasul de cont, dar tot mi au putut baga banii inapoi la sold disponibil...eu ce sa mai inteleg? Platesc ratele acelea?

| sierra1 a răspuns (pentru Dgh555):

"dar tot mi au putut baga banii inapoi la sold disponibil" - INCĂ.
Fii calm că o să-i ai