| layla98 a întrebat:

Hey..tpu dati-mi si mie un sfat plzz este un baiat la mine in clasa care nu stiu daca ma place.intr-o ora de tehnologie verisorul lui struga in gura mare daca vreau sa ma combin cu el iar el ii da o palma ca si cum el nu ar vrea sa stiu.din cate am inteles de la fostele prietene este mai timid si ar trebui sa fac eu primul pas si ca ar trebui sa il sarut direct dar si eu sunt timida si nu stiu ce sa fac. apropo comanda de la mine produse Avon cu toate ca mama lui este reprezentant..este foarte simpatic si dragut dar inainte sa stiu chestia ca vrea sa fie cu mine l-am luat in brate din greseala si a inceput sa ii bata inima..il surprind mereu uitandu-se la mine in timpul orei..nu stiu ce sa fac. dati-mi sfaturi..pe la 10 raspunsuri dau fundoi.love struck:* help meeee

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Esti tanara. Si el e tanar sigur. Imi place patosul cu care scrii. Daca el e mai timid atunci fa tu primul pas. Trebuie doar sa tii cont de faptul ca trebuie sa il aduci intr-o oarecare zona de comfort. E important. Cand il vei aduce acolo totul va fi ok.

| facepalmlol a răspuns:

Din cate am inteles, ai in jur de 14 ani.
Baiatul te place,evident,dar nu o sa ai parte de o relatie serioasa,de durata in momentul asta,la varsta asta,ci doar de o harjoneala.
Stiu,e frumos,e extraordinar, dar nu e de durata! Si decat sa te alegi cu inima franta si sa nu te poti gandi la nimic altceva dupa, mai bine pastreaza prietenia.
Dar, daca consideri ca ceea ce ti-am zis e inutil, n-ai decat sa ii marturisesti simpatia ta pentru el.
Cheers!

| AnneMarye001 a răspuns:

Cat de dragut.Pentru inceput incearca in pauze sa vorbesti cu el(nu conteaza subiectu, doar sa vorbiti) arata-i ca esti deschisa cu el, cand se uita la tine zambesti delicat si incearca sa te si joci cu parul in timpul in care va uitati unul la altul, vorbiti si pe mess asa o sa vada ca-l placi si esti si tu putin timida.Incearca si vezi cum reactioneaza, iar cu sarutul din prima nu prea as face EU asta(parerea mea)