| LovKid a întrebat:

Hey TPU!
De vreo 2 zile aprox...se intampla ceva ciudat la scoala!
In timpul orelor. un coleg de al meu se uita in continu la mine... pur si simplu se intoarce cu spatele (eu stau in spatele lui. dar pe alt rand)... din 10 in 10 min si se uita la mine.
Nu pot sa zic ce privire are. uneori imi zambeste... uneori doar se uita fix la mine.
Problema e ca el e genul de baiat care este gen:frumuselu clasei.si dupa care toate fetele umbla.
Nu pot sa zic ca este nici de treaba nici nu.deoarece nu prea am avut nici un fel de "contact cu el". Asta se intampla doar la ore.in pauze doar ma saluta si atat.nimic mai mult!
De ce se uita la mine? ce credeti ca ar trebui sa fac? sa ma duc sa vb ca el nu am curaj
help! funda!

Răspuns Câştigător
| CloseToYou a răspuns:

Buna!
Pai,in primul rand ar trebui sa stii ca, privitul insistent e de obicei un,, simptom'' al indragosteliilaughingProbabil ca te place dar nu stie cum sa te abordeze...Stiu ca lumea zice:daca iti place mergi si spune-i,dar nu e asa simplu, nici eu nu as avea curajul, mai ales ca nu esti sigura ca te place...Incearca sa intri in gasca lui de prieteni, sa fi in preajma lui (fara sa-l urmaresti normallaughing) cat mai mult, intra in vorba cu el in legatura cu chestii legate de scoala.Zambeste-i,comporta-te natural. Daca te place cu adevarat o sa actionezewinkingDaca nu o face, nu uita ca exista zeci de baieti care si-ar dori sa fie cu tinebatting eyelashes
Bafta multa!>big grin

5 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Te PLACE, vb cu el, daca nu sti cum, intreaba-l despre satelitul care va cadea, sau intreaba-l daca merge cu tine la chioscul de la scoala ta. oricum, tot o sa se intample. multa bafta, cu dragostea, dar si la scoala.

| Spiruduşş a răspuns:

Nu te panica.laughing

Poate te place sau poate are un tic nervos laughing
Poarta si tu o conversatie cu el.

| anonim010 a răspuns:

Te place

| CatalyN4 a răspuns:

Mda... sunt baiat, clar daca te priveste asa cum spui u baiatu ala chiar te place dar are emoti sa vb cu tine... nu stiu du-te la el si deschide u discutia vez ce-i place si incearca sa te muti apropo de el fi atenta cu el si etc. Daca vrei da-mi id tau sa te ajut pe parcurs. Funda?

| bonnie_5564 a răspuns:

Eu cred ca tipul te place.dar se teme de ce vor zice ceilantzi daca zici ca e "frumuselul" clasei...cand se mai uita la tine intreaba-l daca e ceva neinregula cu tine sau vrea sa iti vorbeasca...nu te lasa intimidata de el, succes big grin!