| Alex143bManson a întrebat:

HEY TPU! Deci as vrea sa stiu cum pot invata back kick-il Ushiro Geri? este o lovitura cu piciorul prin intoarcere.dar problema mea este ca nu pot sa ridic piciorul pana la capul adversarului, nu imi dati tutoriale pe youtube deoarece am vazut foarte multe dar nu inteleg cum trebuie sa fac.si va-s vi recunoscator daca mi-ati putea da si niste exercitii pentru ridicarea piciorului pana la capul adversarului, ceva care sa fac zilnic pentru a ridica piciorul asa de sus.sczz de categorie :d FUNDA!love struck

Răspuns Câştigător
| Denis777 a răspuns:

Stiu la ce te refereai, trebuie sa ai putina elasticitate daca vrei sa lovesti asa de sus cu piciorul, mai ales prin intoarcere, incearca sa exersezi intai pe un sac de box cu cat exersezi mai mult cu atat e mai bine si majoritatea pe care ii stiu ca pot face o astfel de lovitura, pot face spagatul.

6 răspunsuri:
| Denis777 a răspuns:

Intai inveti spagatul apoi restul si inima se potriveste la fix cu poza laughing

| Alex143bManson explică (pentru Denis777):

Adica ce vrei sa spui ma pocaitule? ce ai vrut sa spui prin acest raspuns extrem de stupid? daca nu sti taci din gura, pun pariu ca nici nu stii ce este ushiro geri.esti doar un copil de 11 ani. si apropo prostanacule nu trebuie sa stii spagatulwinking.si astept raspuns cu ce ai vrut sa spui cu asta ''si inima se potriveste la fix cu poza'' hai sa te vedem cat de incult esti. fate de ras si explicawinking

| Denis777 a răspuns (pentru Alex143bManson):

Scuza-ma ca te-am jignit, dar ai postat o intrebare care iti reflecta mentalitatea idioata, daca tot stii teoria de ce nu o aplici? si la cate raspunsuri ai primit sunt sigur ca ma fac de raslaughing, as vrea eu sa am 11 ani probabil traiam mai mult, si mi se cam rupe sufletul de porcaria aia geri de ce ar trebui sa stiu pentru a ma da destept in fata ta?(ai dat destule detalii in intrebare pentru a destepta o broasca)da nu stiu daca nu vezi sau faci pe prostul inima de la sfarsitul intrebarii tale, chiar sunt curios de ce ma apuc sa explic tuturor "inteligentilor"

| Denis777 a răspuns (pentru Alex143bManson):

Sti nu cred ca are rost sa ne certam dintr-o chestie atat de minora

| Alex143bManson explică (pentru Denis777):

DA.te cam bate si romana. macar daca raspundeai corect din prima si nu te bagai. de ce ai mai raspuns daca esti paralel?

| Alex143bManson explică (pentru Denis777):

Vezi ca se poate si asawinking

| Denis777 a răspuns (pentru Alex143bManson):

Stiu la ce te refereai, trebuie sa ai putina elasticitate daca vrei sa lovesti asa de sus cu piciorul, mai ales prin intoarcere, incearca sa exersezi intai pe un sac de box cu cat exersezi mai mult cu atat e mai bine si majoritatea pe care ii stiu ca pot face o astfel de lovitura, pot face spagatul.