| Irinaemay26 a întrebat:

Deci, ma confrunt cu o problema f mare. Maine plec la plaja si mi-e foarte rusine. Am 12-13 ani si mama inca nu mi-a spus sa ma epilez, iar mie mi-e frica de raspuns daca o sa o intreb.

Mama e un pic cam autoritara si nu ma lasa mai nimic. Imi puteti da sfaturi cum s-o intreb? Deja nu mai suport, trebuie sa ma epilez.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cumpara-ti lame de ras si epileaza-te, nu trebuie sa stai sa ceri acordu mamei pentru porcarii de genu. Chiar nu inteleg mamele ce au atata impotriva epilatului, parca mare lucru faci ca-ti iei parul de pe corp lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde sa te epilezi? Dacă e vorba de parul de pe mâini și picioare, nu îți face probleme, bărbații nu îl epilează.

| Irinaemay26 explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt fata...ce e mai greu, iar parintii nu ma lasa nici pe picioare...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Irinaemay26):

Pur și simplu spune-i... Te poți epila ori cum ceara de aceea, ori cu aparat de epilat. Și legat de ce ai zis mai sus "nu mi-a spus sa ma epilez" ea nu are de unde sa știe ea când îți creste ție parul pe picioare. Spune-i tu ca vrei sa te epilez. Nu înțeleg de unde atâta teama având în vedere ca e mama ta.
Bafta și distracție la plaja

| Rd79 a răspuns:

Trebuie sa iti spuna ea tot ce sa faci? Tu nu poti lua initiativa si singura?
Oricum, nu cred ca ai asa mult par incat sa fie o problema.

| Irinaemay26 explică:

Da, sunt fata, si cel mai mult mi-as dori sa indepartez parul de pe picioare