| Giulia97Anna a întrebat:

Dupa cateva dupa luni dupa ce a murit bunicul meu, s-au intamplat niste lucruri ciudate.Bine,eu nu locuiesc in casa lui.Cand am fost in casa lui,sora mea s-a dus in alta camera si a inchis usa,si dupa cateva minute vine si-mi spune de ce am ciocanit eu in usa,dar eu nici nu m-am miscat din camera in care eram.S-au alta, am gasit o umbrela jos si am pus-o pe masa, si dupa o ora am iesit din camera si cand m-am intors am gasit-o jos(nu mai intrase nimeni in casa).Eu am luat-o si am pus-o din nou pe masa, dar tot jos am gasit-o.Am repetat acest lucru cateva zile, si cand am vazut ca tot jos am gasit-o am renuntat.Iar odata am dormit in casa, eu cu sora mea.M-am dus sa aprind lumina si cand m-am intors pe masa s-a miscat o hartie.Mentionez ca nu era nici un geam deschis, si nici nu am alergat langa masa ca sa se miste hartia.Am incercat sa gasesc putina logica.Deci m-am mai plimbat pe langa masa, dar nu s-a miscat, am incercat sa alerg dar tot nu s-a miscat.Acest lucru m-a speriat putin.Sora mea era si ea in camera, si am intrebat-o daca a vazut si ea ce s-a intamplat, dar ea a zis :Ce? Si s-a uitat in dreptul camerei unde l-au tinut pe bunicu, inainte sa-l inmormanteze.Totusi e ciudat, bunicul nu a murit in casa, a murit afara, a cazut jos in zapada si atat i-a fost.Deci ce parere avei? Daca vreti sa spuneti ca sunt nebuna, puteti numai decat sa o face-ti, eu doar am povestit ce mi s-a intamplat.Imi pare rau daca am facut greseli de gramatica.

Răspuns Câştigător
| IrinelRaducan a răspuns:

Nu poti face nimic, probabil bunicul tau avea niste spirite in el.Si in loc sa plece odata cu el au ramas in casa lui ca sa se joace(nu chiar joaca, adica sa sperie lumea, asta e distractie pentru. duhurile satanice, asta mi-a spus profu de religie)big grin... FUNDA? puppy dog eyes Nu Va Mai Duceti Acolowinking

| Giulia97Anna explică (pentru IrinelRaducan):

Si profu meu de religie mi-a spus ca spiritele exista, dar sunt inofensive.

11 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Exista momente in care persoanele decedate nu stiu sa treaca in lumea cealalta si raman atasate de locurile in care au trait. Nu e nimic. Roaga-te pentru bunicul tau, si cand se intampla ceva din nou, spune Tatal Nostru sau Crezul, si o sa fie bine. Si nu te teme. Nu poate sa iti faca nimic, dar se hraneste cu frica ta si atunci ii dai putere sa ramana in continuare atasat de casa/loc. Asa ca, fara frica, spune o rugaciune si tot repet-o pana crezi tu de cuviinta ca e bine. happy

| Giulia97Anna explică (pentru iiSceneXX):

Bine,asa am sa fac, multumesc pentru sfat happy

| MihaiGe a răspuns:

Pai...cheama un exorcist...sa scoata spiritul din casa e foarte straniu.

| Giulia97Anna explică (pentru MihaiGe):

Pai,e cam complicat. Daca i-as spune asta bunicii, mamei s-au unchiului meu, vor crede ca sunt nebuna. Oricum eu nu locuiesc acolo, acolo stau doar unchiul meu si bunica mea.

| MihaiGe a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Pai..ar trebui sa-ti faci griji si pentru ei ..sincer! Sa vb cu ei, esti din familie, cum sa te creada nebuna?!

| Giulia97Anna explică (pentru MihaiGe):

Ei nu cred in sprite s-au fantome.Mama mea mereu imi spune ca fantomele nu exista, si sa nu cred in asa ceva.Doar verisoara mea crede in fantome si cred ca m-ar sustine daca ia-si spune.

| IrinelRaducan a răspuns (pentru Giulia97Anna):

"Unele lucruri le aflii prea devreme
Si cand iti dai seama ca e prea devreme...E prea Târziu"
Existawinking

| CatalinaKaty a răspuns:

Buna, am avut si eu cateva experiente de genul asta, si nu, eu nu te cred nebuna, stiu cum e sa fii judecat in felul asta, eu le-am spus parintilor, si m-au crezut putin nebuna laughing.Am intrebat proful de religie ce parere are despre toata faza cu fantomele si mi-a zis ca exista, doar ca doar spiritele care nu si-au gasit locul bantuie straight face

| MihaelaMiikii a răspuns:

Heii..Keepp calm

| Mable009 a răspuns:

Pai se poate ca spiritul bunicului tau sa nu se fi dus acolo sus si poate a ramas aici pe pamant
Eu zic sa chemati preotul