| anonim_4396 a întrebat:

E prima mea intrebare aici si este adresata băietilor: Ce fel de fete preferati (sincer). Atat ca si personalitate (si ca vestimentatie, daca vreti).
Mersi :*

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer isi spun ca chesti de genul sunt un mister,ultima fata de care mi-a placut mult avea ochelari,instant ma fermecat privirea ei,ma m pierdut in ochii ei,imi vine sa o manc asa dulce era,pacat ca sunt la dieta am renuntat la idee,nu era machiata, era imbracata simplu blugi, bluza, nu era imbracata vulgar sau sa i se vede sanii, personalitatea am observat ca are simtul umorului

| T0T a răspuns:

Preferințele mele sunt destul de complexe și diversificate. Însă pentru caracter în primul rând apreciez sinceritatea și deschiderea.
Ca și vestimentație, îmi plăcea mult o tipă de pe la mine prin bloc care se îmbrăca mai mult într-un stil de rock, nu cred că pot zice gotic. Ce e drept îmi plac tipele ce se îmbracă mai mult în negru. Însă e un criteriu aproape nesemnificativ, căci altele contează mult mai mult.

| Nemessys a răspuns:

-fara tupeu (prea mult)
-fara fite DELOC!
-Intelegatoare
-timida ^_^
-fara gandire negativa intr-un mod exagerat de mare. Oricum daca s-ar intampla ceva, sa nu se gandeasca DOAR la ce-i mai rau. Asta vreau sa zic prin gandire negativa
Sa se gandeasca numai si numai la posibile esecuri si sa le puna pe alea in fata.
-nu exagerat de politicoasa.
-sincera. Aici chiar pun un pret foarte mare. Urasc foarte mult miciuna cand e vorba de :
1. minciuna ca sa nu ma supar eu
2. minciuna in sensul ca mi-ar ascunde ceva ce ar trebui sa stiu, sau sa rada de mine sau sa-si bata joc de mine. happy
Acuma. care-i faza cu,, nu exagerat de politicoasa". Ei bine. fetele de genul ala mint de o groaza de ori doar ca sa nu supere o anumita persoana. happy Sper ca intelegi ce zic.

De exemplu sa zicem ca. as intreba-o odata daca vrea sa iesim afara. Si ea mi-ar raspunde cu,, nu pot, am treaba". Cand de fapt nu are treaba.
Nu are chef de iesit, intelegi? Insa zice asta doar ca sa nu ma supar pe ea si sa fie o posibila cearta de genu,, de ce nu vrei sa iesim? gata? te-ai sarutat de mine?
etc. Decat sa ma minta ca are treaba, prefer sa-mi zica un mesaj de genu : Scuze. azi. sincer nu am chef de iesit,
prefer sa raman singura, poate iesim maine, nu stiu sad Sper sa nu intelegi gresit sau sa crezi ca am ceva cu tine." si gata. :/ Prefer un mesaj
de genul asta decat unul cu,, am treaba" care NU e sincer. happy Sunt foarte intelegator deci nu m-as supara de la chestia asta. Stiu si eu cum e sa nu ai chef de NIMENI!
- fara caracter vulcanic. In ideea ca. sa nu se enerveze din orice si daca e sa o faca, sa fie dintr-un motiv bun si odata ce se enerveaza, sa nu fie cam imposibil de Calmat.,
- fara machiaj! URASC FETELE MACHIATE. La ocazii speciale inteleg, dar daca e sa ies cu ea si o vad cu tona de machiaj pe fata.
cred ca o trimit in suturi acasa. Serios. adica la unele le sta de 10000 de ori mai bine fara machiaj decat cu. Si mie mi-ar placea fara.
Adica daca e sa-mi placa aspectul ei fizic, sa-mi placa fara machiaj, nu cu... Si cel mai insuportabil este rujul straight face
-serioasa. Cam 80%.
-Inteligenta, nu desteapta (este diferentawinking ), si prin inteligenta nu ma refer sa aiba note de 10 pe linie, ma refer la gandirea logica si sa vada societatea cum o vad si eu. happy
Oricum nu mi-ar placea sa fie,, tocilara" si daca vreau sa ies in timpul saptamanii cu ea, sa-mi scrie de FIECARE DATA,, nu pot, am de invatat". Hai ca in perioada tezelor
mai inteleg, sau daca urmatoarea zi o asculta / da un test, e perfect normal, dar chiar in fiecare zi sa-mi raspunda cu aceeasi chestie? :/
Oricum pe mine nu ma intereseaza asta. straight face Poate sa aiba si doar 10 clase sau 12 dar fara bac. Nu ma intereseaza. Din moment ce,, socoate aur pe gura", mie imi convine.
-Daca este o persoana ocupata sa incerce sa-si faca timp pentru mine.
-Sa nu fumeze DELOC! Daca a fumat in trecut dar in prezent s-a lasat, e totul ok, dar nici sa se reapuce. Daca se reapuca, am sa incerc sa o conving sa se lase.
Daca nu accepta, asta e. mi-a parut bine. happy
-Bautura. foarte rar dar la ocazii speciale/sarbatori mai inteleg. Nici eu nu sunt cine stie ce cu asta.
-SA NU FIE CREDINCIOASA!
-Sa fie buna la suflet, pacifista etc... Intr-un cuvant : o fata cumine.

Si presupun ca te referi la o fata cu care as avea o relatie, nu?

1.cand iesim, telefonul sa nu primeasca mai multa atentie decat mine straight face Vreau sa-l foloseasca doar sa se uite la ceas / raspunda la apeluri importante cum ar fi de
la parinti. Sau daca vrea sa-mi arate ceva. Atat. straight face. Nu am chef ca eu sa vorbesc ca prostul si ea sa vorbeasca pe Facebook cu 5 prietene in acelasi timp sau la telefon si intr-o iesire de o ora, eu abia sa schimb 2 vorbe cu ea straight face
2.SA RENUNTE NAIBII LA OBSESIA AIA DE A AVEA MEREU DREPTATE. Sa fie suficient de,, curajoasa" cat sa spuna :,, da ai dreapte, aici eu am gresit, te rog frumos sa ma ierti"
Nu imi doresc una ca aia care vrea sa aiba dreptate TOT TIMPUL!
3.Sa fie comunicativa. Si prin asta nu ma refer sa vorbim cu orele. Ma refer ca. daca e sa avem o problema, una care ne-ar afecta relatia, sa o discutam cu calm, rabdare si sa o rezolvam.
4. Un alt lucru FOARTE IMPORTANT PENTRU MINE ar fi sa stie sa faca diferenta dintre o CEARTA si o DISCUTIE NORMALA cu un ton NORMAL care are ca scop rezolvarea unei probleme.
Urasc fetele care confunda genul asta de conversatie cu o,, cearta" si dupa vezi Doamne are motiv de despartire ca vai de mine sunt prea multe certuri.
Adica puii mei, in orice cuplu exista conflicte. Dupa parere mea, daca nu sunt dictutii de genu', intr-un cuplu, atunci pot zice ca nici nu sunt impreuna si ca,, cuplul" lor e mai mult o joaca de copii. Acuma mai depinde si din ce motiv e acel conflic. Insa nu un motiv copilaresc. Daca iubita mea mi-ar trimite sute
de mesaje de genul asta, eu sincer, nu as zice niciodata,, da iar incepi? :/ " Din moment ce stiu ca este o problema intre noi 2, cel mai bine ar fi sa o rezolvam.
5 pe langa iubita, as vrea sa imi fie si cea mai buna prietena.

CAT DESPRE ASPECT FIZIC
Ma. de ce sa mint? Iti raspund sincer cu,, da, conteaza". Insa nu chiar atat de mult pe cat iti imaginezi.
Adica hai sa fim seriosi, eu nu pot avea o relatie cu o fata care pur si simplu mi-e scarba sa ma uit la ea. Deci nu pot!
As vrea sa fie suficient de frumoasa cat sa nu-mi vina sa vomit cand ma uit la ea, atat! Sau sa evit sa fac contact vizual cu ea. Adica sa arate decent si bineinteles fara machiaj.
Daca e sa-mi placa aspectul ei fizic, sa-mi placa fara machiaj.
-Vreau sa fie draguta / simpatica (nu frumoasa ).winking Sper ca stii sa faci diferenta.
- sa fie slaba (se poate si fara tate sau c*r) happy
- Iar despre intalime. Sincer as prefera sa aiba undeva la 1.60, 1,65.

In legatura cu comportamentul. Hm. nu am cine stie ce cerinte.
Insa nu as suporta sa se comporte indiferent cu mine. Deci serios, nu suport sa fiu tratat cu indiferenta mai ales cand stiu ca nu merit!
Sau daca de exemplu ar avea o problema sau ceva nu ii merge bine, sa nu isi verse nervii pe mine.

| Mada999mada a răspuns (pentru Nemessys):

Mersi pentru raspuns! Imi place foarte mult modul in care ai explicat fiecare caracteristică.

| Nemessys a răspuns (pentru Mada999mada):

Multumesc happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În primul și în primul rând, neapărat să aibă un păr îngrijit.
2, să nu fie snoabă, să nu asculte muzică de la radio, să nu se îmbrace la fel.
3, să aibă personalitate, să nu aibă Facebook, sau dacă are să fie pentru ea, nu proastă care postează orice ca să-și demonstreze calitatea de snoabă.
5, sau care era, să aibă idee despre chestii de îngrijire și întreținere.
Să nu întrebe pe aici sau că "a auzit" ea despre nu știu ce mască. Să se documenteze și etc.
Următoarele : să aibă hobby-uri, cât mai multe, să știe ce are de făcut și ce vrea de la ea, să știe să gătească, să cunoască din fiecare domeniu, adică să nu fie incultă.
Să nu fie penibilă și disperată după atenție, să se evidențieze prin cum e ea fără să spună asta și să nu bârfească tot ce prinde.
Ar mai fi, dar nu-mi vin acum în minte toate.

| Victor453 a răspuns:

Sa fie mai frumoase,sa nu fiu grase dar nici scindure,vestimentatie moderna, sa fie cit mai simple "fara pafos", amuzante, sincere, de incredere, si sa-ti fie dedicate numai tie.