| careestefazafrate a întrebat:

Hey TPU, eu am 23 de ani, dar n-am avut niciodată primul sărut, poate asta pare eșit din comun, pentru secolul XXI și voiam să vă întreb, cum se simte primul sărut? cum se simte când săruți pe cineva de care te simți atras? Dacă vă întrebați de ce nu am avut pana la vârsta asta primul sărut, răspunsul este simplu : Am tulburate de personalitate evitanta și sunt urâtă, am precizat deoarece la postarea precedenta voi ați cerut mai multe detalii, pentru sfaturi!

9 răspunsuri:
| Anemona2020 a răspuns:

Poți încerca sa te aranjezi si tu puțin. Nu cred ca ești urâta ci așa te vezi tu.
Nimeni nu este perfect. Si fetele frumoase se văd urate ce crezi laughing))
Poți avea in iubit si cu aceasta tulburare, presupun ca iei pastile deci poate fi ținuta sub control

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimci iesit din comun, odata ce nu ai avut pana acum nici un prieten sau iubit.

Sincer, se poate trai si fara sarut sau sex, ca nu moare nimeni daca nu le-a facut niciodata. Uita-te cate fete singure sunt, sau cate maicute pe la biserici si manastiri, care in viata lor nu au sarutat baieti si nici nu au avut sex, dar traiesc sanatoase pana la 80-90 de ani, fara barbati in viata lor.

Cand ai probleme psihice atat de severe, este explicabil de ce nu poti sa ai iubiti, asa ca nu vad rostul intrebarii tale, odata ce singura ti-ai dat raspunsul si apoi, chiar cunosti cauza care te tine departe de baieti.

| dullcat a răspuns:

Buna.Se simte fie ciudat, fie lipicios, te trece un val de energie prin tot corpul, o presiune in zona intima in functie de cat de activ se distreaza hormonii, sau toate la un loc.laughing

Vei ajunge si tu sa ai primul sarut, stai linistita.Nu esti nici prima si nici ultima in aceeasi situatie.

| Catrice a răspuns:

Dacă pana acum nu a fost sa fie, nu mai ai sanse

| minrest a răspuns:

Nu cu multa vreme in urma, cand eram eu tanar, nu exista primul sarut. Nu exista notiunea. Eu de exemplu, nu stiu cand am avut primul sarut. Nu se tinea socoteala asta. Oi fi avut primul sarut cu prima iubita, asa pare logic, si stiu ca am inceput sa ne sarutam in noiembrie, dar nu am cautat sa tin minte, caci nu exista conceptul asta. Asa ca, primul sarut nu e nimic deosebit, e o realitate culturala si atat. Una recenta.

| sammie a răspuns:

Îți poți da seama cum e numai când îl simți pe pielea ta.

| Robert2526 a răspuns:

Nu se poate explica, saruta pe cineva si o sa vezi. Daca vrei, te ajut eu sa saruti pe cineva

| Sistemulxxl a răspuns:

Deci tu vrei sa te saruti cu cineva desi esti urata.
Pai cauta pe unu', da-i 10 lei sa te sarute.

| liliana77any a răspuns:

Mai iesi la intalniri si vei avea si primul sarut.
Aranjeaza-te frumos si gata, vei atrage privirile.
Adopta o atitudine increzatoare si pozitiva.
Hei! Nu exista femei urate! Fruntea sus!