| Kkiwiitttzzzaaa a întrebat:

Hey TPU...help me again. Cum iti ceri scuze de la o persoana draga ( eu daca m-am certat cu cineva nu prea imi place sa-mi cer scuze ). Va rog as vrea din tot sufletul sa reincep prietenia care tocmai am pierdut-o. Cand ar trebui sa-mi cer scuze fata in fata sau pe mess? la tell? plsz help

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai frumos și respectos este să vorbiți în față, să ai curajul să privești persoana în ochi, să-i citești expresia feței.
Lasă d... mess, tell!
Baftă.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nici eu nu sunt as la cerut scuzeI don't want to see
De preferabil face to face ca sa auda si in acelasi timp sa vada ca iti para rauwinking

| Bacemi a răspuns:

Ce spui tu suna a orgoliu. Daca ai gresit iti asumi responsabilitatea. Ar trebui sa o faci fata in fata cu persoana respectiva si trebuie sa ai o atitudine umila. Spune-i ce simti si ar trebui sa te ierte. Daca ai pus aceasta intrebare deja esti pe drumul cel bun. Ai inteles ca ai gresit. Fii sincera si spune ce ai spus aici si sunt sigur ca vei fi iertata.

| Luori a răspuns:

Normal ca daca iti pare rău şi regreţi faţă în faţă este cel mai indicat.
Îi spui că îţi pare rău, te simţi vinovată şi îţi ceri scuze.
Restul mai poţi adăuga tu.

| lala178 a răspuns:

Evident ca fata in fata, mai intai vezi daca este de acord sa stati sa discutati problema care a reusit sa va distruga prietenia, si rog-o sa te ierte.

| dulcik a răspuns:

Normal ca in fata. E mult mai greu intr-adevar sa iti ceri scuze in fata insa este mult mai frumos.Acum depinde cu ce ai gresit.Eu una accept mult mai usor scuze cand o pers isi cere in fata mea insa daca mi-ar zice pe mes mi-ar fi aiurea si la tel la fel

Răspuns utilizator avertizat
| Sin a răspuns:

Cere-ti scuze in fata ei, nu prin mess, bilete, telefon si alte prostii.
Nu e greu sa spui "Iarta-ma", daca tii cu adevarat la acea prietenie atunci poti sa-ti calci pe orgoliu.

| moni1988 a răspuns:

Asta ii o mandrie de a ta ca nu iti place sa iti ceri scuze adevarul doare intotdeauna. Meri la ea acasa si nu in patru ochi ci in fata tuturor de acasa de la ea iti ceri iertare si ii spui tot ce ai pe sufleti regretele tale, asa te va ierta cu siguranta. Nu lasa timpul sa treaca prea multa, Bafta