| milckey16 a întrebat:

Ieri m-am bronzat si nu m-am dat cu crema decat pe fata si acum ma ustura toot corpul. Pe fata sunt atat de roie Ce sa fac? Stti remedii? in afara de iaurt?(si pentru usturime si pentru roseala)

4 răspunsuri:
| iulia_9095 a răspuns:

Cumpara-ti bepanthen spray,este foarte bun pentru. arsuri,si eu am folosit si trebuie sa te dai zilnic,citeste instructiuniile, este mai scump decta alte solutii, dar e chiar bunhttps://comenzi.farmaciatei.ro/arsuri/bepanthen_spray_tub_75ml-p10017056

| JustWannaDance a răspuns:

Cu crema...
Nivea de exemplu.
Sa nu te dai cu crema care miroase ca te va usturabig grin

| Emanuellaa a răspuns:

Pasta de rosii. Hidrateaza si calmeaza pielea in profunzime!

| GoguSteriade a răspuns:

Desi pare ciudat, eu ma frec cu spirt cand am arsuri. Nu te lua dupa cei care spun ca te ustura, asta se intampla doar daca sunt arsuri grave care necesita asistenta medicala. Pentru arsuri usoare, normale sa le zic, e eficient spirtul pentru ca racoreste foarte bine zona si calmeaza. Ai putea sa incerci si o crema cu aloe vera.