| ButterrFlyLovee a întrebat:

Hey TPU!kiss Imi puteti spune si mie ce metoda de albire a dintilor sa folosesc? (in afara de cea cu bicarbonatul de sodiu), Sau care sa o gasesc la farmacie si nu mai scumpa de 10 lei si cu efect in 5 luni? Mersii frumos. FUNDA+VOT happy b-)

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Pentru a preveni ingalbenirea dintilor, dentistii recomanda spalarea lor la mai putin de 30 de minute dupa servirea mesei, asadar de 3 ori pe zi.

In plus, este recomandata folosirea atei dentare, pentru curatarea spatiilor dintre dinti, dar si spalarea dintilor sau clatirea gurii dupa fiecare ceai, cafea, vin rosu sau fructe rosii precum coacaze, cirese, mure. Merele, telina si morcovii, in schimb, sunt de preferat, intrucat contribuie la eliminarea depunerilor de pe dinti prin accelerarea productiei de saliva.
Sau gasesti ceva interesant aici:
http://healthy.kudika.ro/......tilor.html
pa!

| ElenaZamfi a răspuns:

Deci sunt paste de dinti care chiar albesc.Cred ca ai vazut si tu reclama in care zice ca ii albeste in 14 zile, nu mai zic de 5 luni.Eu sunt de acosr si chiar folosesc si imi aduce numai rezultate pozitive.
Bafta!:*

| LotteCharlotte a răspuns:

Eu folosesc apa de gura Listerin Whiter, si mi s-au albit.
Dupa prima clatire chiar, vei vedea o diferenta.
Te sfatuiesc sa o folosesti cu ceva timp inainte sa pleci, pentru ca are un miros puternic, dar se duce in 2, 3 minute.

Costa in jur de 15 lei, dar iti ajunge mult timp.

Bafta:*

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| zamy a răspuns:

Nu vreau sa te descurajez, dar nu o sa gasesti o metoda eficienta pentru albirea dintilor daca ai de gand sa dai din buzunar pana in 10 lei...adica ai putea incerca bicarbonat de sodiu sau o pasta de dinti, dar crede-ma ca nu indeparteaza decat petele de suprafata.

Mai pune cateva sute de mii si poti cumpara 3-4 benzi de Crest Whitestrips (se vand si la bucata de unde am cumparat eu) si in 3-4 zile deja se albesc. Nu-ti mai trebuie decat o pasta ca lumea pentru intretinere.

Eu imi cumpar de obicei de pe www.albirea-dintilor.com