| Ioana442 a întrebat:

intru in clasa a 6-a iar la începutul clasei a 5-a când am inceput gimnaziul am stat in banca cu singura fata pe care o stiam, am fost colege in clasele primare, in primele luni era de treaba dar acum nu imi mai raspunde la mesaje si ma si blocat. E foarte nesimțită mereu când ea nu era langa mine vorbeam cu toate colegele si ma înțelegeam cu ele si pe ea nimeni nu o plăcea. Dar acum totul sa întors cu susul în jos. Vara asta a facut tot ce a putut incat eu sa nu mai am nicio prietena a inventată cacaturi despre mine. Si cand suntem in grup e foarte dulce si drăguță dar cand e cu mine e o scorpiei si nimeni nu ma crede cand ii spun, oricum ea are deja prieten, fix pe cel pe care îl plac si ea stia ca il plac dar tot s-a cuplat cu el iar prietenul ei tot se da la mine si eu i am spus si ea nu ma crezut si dupa i am trimis si poza cu conversatia si a spus ca am pus alta poza la profil. Eu am fost mereu drăguță cu ea, am ajutat-o mereu, nu inteleg de ce se poartă asa.

Va rog ajutati-ma, ce banuiala aveti?! Va rog facetima sa nu ma mai simt de rahat.

1 răspuns:
| Biee19 a răspuns:

Hei. happy
Probabil ai facut ceva incat sa o deranjeze in acele luni in care ai stat cu ea ca sa se "transforme" in ce e acum cu tine.
Sau poate e doar geloasa pe tine.
Oricum..mai bine vorbeste cu ea fata in fata.Intreab-o de ce face toate astea, de ce incearca sa faca si alte persoane sa te evite.
Bafta ^^