| Stephh a întrebat:

la examenul din clasa a 8 a se da matematica si romana idiferent de ce profil alegi,nu?*ex filologie,oricum ca examen de admitere se da si la mate?*.Apoi,cand alegi liceul,fiind pe profil filologie, dai iar examen la romana engleza istorie pentru a intra? sau cum? ajutor. funda

1 răspuns:
| Miranda08 a răspuns:

Dupa ce dai evaluarea nationala, completezi fisa cu optiunile, si in functie de medie te repartizeaza unde vrei (si poti). Alte examene se dau doar la arte, militar, etc, nu la profile teoretice