| Pιxxιε a întrebat:

Luni dau teza la mate.Si am o problema cu matematica...nu inteleg.in special geometria.materia e de clasa a7a.semestrul 2 daca va ajuta.la geometrie nu inteleg absolut nimic,, iar la algebra ma sperii la descompuneri. nu ma sperie factorul comun, dar la alea cu formule sunt varza.
Am doi de 7 si vreau sa-mi maresc media pana la 8.Cum fac sa iau o nota mai mare.sa inteleg ceva.Si sa ma incadrez in timp la teza, pentru ca niciodata nu imi zjunge timpul.Help!

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

DIn caiet nu intelegi nimic pentru. ca scrii o formula si pana o gasesti pe urmatoarea o uiti pe prima si se cam leaga. Ia o coala A4 alba frumoasa si scrie toate formulele cat poti tu de frumos. La algebra. in ordine, pentru ca in caiet e posibil sa mai ai si exercitii si te incurci in ele. Si o sa vezi ca daca le ai asa frumos aliniate le retii mai usor. Si nu doar ca sunt frumoase, ci si pentru ca le-ai scris. macar 2 vorbe 3 prostii iti raman in cap laughing
La geometrie. nici eu, niciodata n-am inteles nimiclaughing Nu-i panika. Invata doar formulele si fa si tu ce crezi la teza. Imi pare rau pentru ultimul sfat dar serios ca nu stiu ce sa-ti zic :* big hug
Oricum Succes la teza si sper sa-ti maresti media:*