| akkak a întrebat:

Hey TPU!
M-am certat cu cea mai buna prietena a mea, cum sa ma impac cu ea? *Ne-am certat online*

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Ii scrii tot online ca ai fost nervoasa si ca ai spus unele lucruri fara sa te gandesti si ca iti pare rau. Ca tii la prietenia voastra si ca nu vrei ca o cearta sa va desparta. Chiar daca ai impresia ca ea a gresit e uneori bine sa iti asumi si tu o parte de responsabilitate, asa poate ea o sa se gandeasca si o sa isi ceara si ea scuze pentru partea ei.

2 răspunsuri:
| Zorn a răspuns:

Da-i mesaj si spune-i ca vrei sa lamuriti problemele pe care le aveti si sa inlocuiti cearta cu comunicarea, pentru ca prietenia voastra sa dureze. Incercati sa intelegeti amandoua ce ati gresit, sa va puneti una in pielea celeilalte, iar apoi sa reparati.

| anamarialupu098 a răspuns:

In cazul acesta, ai putea sa ii scrii un mesaj în care sa ii spui ca vreți sa va impacati, ca ai și tu o vina și ca ți-o asumi și ca iti este foarte dor de ea. Nu uita, nu ceda repede dacă vezi ca este dezgustată de situație, întreab-o dacă este bine, cum se simte și încearcă sa cinversezi și sa te pui puțin în pielea ei. NU lasa o cearta sa va despartă și lupta pentru ea, spune-i ca iti pare rau ca i-ai spus ce i-ai spus și totul vine de la sine. Succes!