| JJ16 a întrebat:

Hey TPU...M-am gandit [foaaaaaarte mult] sa imi fac un micut tatuaj,insa mi-e frica I don't want to see. In ce zona a corpului doare mai putin dintre mana, picior si gat?

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna,
Te rog, calmeaza-te cu decizia asta. Poate nu iti va conveni raspunsul meu dar nu este in regula ceea ce vrei sa faci si cineva trebuie sa te opreasca din a comite o astfel de greseala. Dupa ce iti faci tatuajul, pe langa durere, iti vei face rau. Daca te duci la un salon ai grija macar sa fie totul steril pentru ca te poti imbolnavi chiar si de hepatita daca uneltele nu au fost dezinfectate. Pe langa asta, ce ti-a venit? Cand vei mai slabi sau te vei mai ingrasa ti se va lasa pielea in zona respectiva si va arata teribil. Si chiar si daca nu se intampla asta, pe masura ce mai cresti sau imbatranesti, zona respectiva se va lasa si o sa fie o imagine dezgustatoare in opinia mea, fara sa jignesc sau ceva de genul... Crezi ca daca faci un tatuaj esti "cool"? Nu, nu esti. In ziua de azi din pacate sa fii cool inseamna sa iti strici viata proprie in favoarea parerii anturajului. Faci cum consideri... Asta e tot ce am avut de zis, PS : doar oamenii slabi cedeaza unor mode urate, de prost gust si trecatoare cum e cea a tatuajelor sau a cerceilor in buric si altele asemanatoare

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pielea de pe git este cea mai sensibila intre cele enumerate dee tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mana doare cel mai putinhappy. Mai ales pe deget.

| BLeur a răspuns:

Bună Delia.

Eu zic să te gândeşti foarte foarte bine. Este vorba de un tatuaj care nu se ia, gândeşte-te bine. Mai târziu s-ar putea să regreţi, stai mai bine cuminte.
Pe lângă asta, mai târziu poţi să faci cancer, ori la piele ori la alt organ, pentru că tu nu ştii cum îţi fac ăia tatuajele şi cu ce soluţii îţi face tatuajul.

Aşa, pe lângă toate astea, cred că peste tot doare la fel, nu există zonă care să nu doară. Eu zic, să îţi faci pe braţ, sus. Ai grijă ce faci cu astea, e ceva serios.

Succes. Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add; ykz.eduard.

| AnonimaOk a răspuns (pentru BLeur):

Perfect de acord, ma bucur ca cineva are capul pe umeri ^.^

| BLeur a răspuns (pentru AnonimaOk):

Normal.

| TaLyDa a răspuns:

Eu zic ca pe mana sa il faci...Asa il pot vedea si prietenii etc.Pe picior se vede doar vara cand poti pantaloni scurti\fusta.E alegerea ta.happybafta