| MikeyMinnieMouse a întrebat:

Hey TPU!
Ma tot contrazic cu o prietena.
Ea spune ca esti adolescent de la 14 ani dar eu stiu ca de la 12 ani. (am 13 si zice ca inca nu sunt adolescenta) happy
Voi ce spuneti? De la ce varsta esti?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De la 14 ani te poti considera adolescent

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Adolescent eşti de la 14 la 18 ani. După eşti tânăr şi înainte eşti puştoaică. Succes!
Pa!

| CasaSiDesign a răspuns:

Normal adolescentii, sau perioada adolescentei se considera a incepe de la liceu. Deci undeva de la 14 ani.

| ValentinnaV a răspuns:

Adolescenta e cuprinsa intre 10-19 ani dar unele tari occidentale considera ca incepe intre 11-13 ani la fete si 12-14 ani la baieti si se termina in jurul varstei de 19-21 de ani. :*

| LeeMinHo00 a răspuns:

Esti adolescenta.
Adolescenta incepe la 12-13 ani.

| xxGhost99xx a răspuns:

Adolescenta incepe de la 13 ani si se termina la maxim 20-21 de ani
De la 10 pana la 12 ani esti preadolescent (tween pe engleza )