| anonim_4396 a întrebat:

happy

Mama s-a recasatorit. iar eu port tot numele tatalui real, Am vorbit cu ai mei si au zis ca vor sa imi schimbe numele ca al tatalui adoptiv.happy Stiti cumva vreo procedura? Unde sa mergem sa facem ceva? Sau macar sa discutam cu cineva?

As dori raspunsuri seerioase. Nu stupide si fara sens!

Mercii mult :* FunditSa!

1 răspuns:
| AndaWest a răspuns:

Pai trebuie mers la judecatorul de minori si acolo se decide, dar trebuie sa fie de acord si tatal natural, dar daca e iesit din drepturile parintesti s-ar putea sa nu mai fie nevoie de aprobarea lui. daca esti majora nu iti trebuie aprobare