| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Problema mea este cea clasica:imi place de o fata.
Deci aceasta fata este cu mine in clasa si ne cunoastem din clasa a 5 a (acum sunt a 7 a).Noi doi nu prea vorbim(vorbim doar despre scoala, de exemplu ce tema avem la aia..etc.) deoarece ea sta numai cu fetele de la alte clase si cu cativa baieti mai "smecheri" din clasa.Eu nu prea am aratat nici-un interes fata de ea deoarece nu eram sigur de ce simt si ea imi dadea impresia ca ii place de alt baiat, dar asta e alta poveste.Stiu ca majoritatea o sa imi spuneti sa-i spun direct, dar mi se pare cam ciudat deoarece nu prea vorbim in general si sa ma duc la ea sa-i spun ca o plac pare cam ciudat.In concluzie, nu prea stiu ce sa fac..sa incerc sa virbesc cu ea mai mult si sa incerc sa-i spun pana in clasa a 8 a cand s-ar putea sa plecam la licee diferite? Iar in caz ca sustineti aceasta idee, am alta problema:nu prea am despre ce sa vorbesc cu ea..singurul lucru pe care il avem in comun sunt niste seriale pe care le vizionam amandoi,iar eu sunt tipul de baiat ce ii place sa se joaca pe calculator si majoritatea timpului o petrec in casa invatand/jucanduma pe PC si nu prea raman dupa ore in parcul de alaturi,dar nici ea nu prea ramane, doar atunci cand vin si cateva prietene de ale ei..deci nu consider asta ca pe o problema, doar faptul ca nu prea am ce sa virbesc cu ea este o problema...

Răspuns Câştigător
| PlfacT a răspuns:

Intereseaza-te intens de un punct sau subiect pe care ea il iubeste, dupa ce l-ai aflat pregateste-te din el ca in orice conjunctura sa iesi bine, pastreaza o distanta mica fata de ea timp de 1 saptamana, dupa spune-i (sau fa-o sa auda) ca iti place acelasi lucru (care tu stii deja ca ei ii place), incearca sa ii insinez ideea ca ai avea de invatat de la ea (in acel domeniu), iar intr-un timp relativ scurt 1-2 zile arata-i ce cunostinte ai dobandit (acestea sa fie mult mai de calitate/mari decat ale ei), iar atunci poti duce o relatie indiferenta, ea se va apropria de tine crezand ca are de invatat, iar atunci in unele momente in care o faci sa exceleze (o lasi sa castige sau ii arati ca stie putin mai mult) ii spui sentimentele tale care tot timpul trebuie sa fie sustinute de sinceritate verbala.
SAU: (my method)
te duci langa ea (cand e cu "smecherii"), ii injuri pe aia, (aici probabil vei incasa putin), si ii spui dupa 2-3 zile pe facebook: (n-am mai suportat sa vad cum ceilalti (jmk) isi bat joc de tine(aici trebuie sa inventezi ceva care acei JMK iar adresa ei), dupa ii spui ca iti pare rau)
BAFTA!
PS: daca nu merge 1, incerca 2, iar daca nu merge si 2, du-te la alta ca mai sunt!
PS2: nu plange acum ca ti-am spus: "mai sunt"
PS3: BAFTAA!

3 răspunsuri:
| ksuper31 a răspuns:

Eu zic sa o lasi balta. Nu o sa mearga daca sunteti din aceeasi clasa. Uita, ca doar o sa-ti treaca.
Succes!

| DarthRevan a răspuns:

Prietene,eu am nai 17 ani.Dar din cate relatii am vazut eu in Romania.Sunt toate false, ca scop sexual:sarut, atins, si bineinteles sexul.Atat. nimic mai mult.La varsta voastra nu aveti cum sa intelegeti ce e aia o relatie in adevaratul sens.Mai asteapta.Asa cum fac eu.Si mie mi-au placut tot felul de fete ciudate dar trece.Numai hormoni.

| Cezar30 a răspuns:

De ce sa nu mearga?