| Deleu a întrebat:

Sambata viitoare am majoratul unui coleg de banca, si nu stiu daca sa ma duc sau nu. Pana acum am mai fost la "majoratul" unui prieten, dar a fost ceva restrans la 5-6 persoane, toti ne cunosteam, etc, si cam toti doar am baut, fara sa mancam sau altceva. La majoratul colegului meu, o sa fie peste 50 persoane, masa festiva, etc. Imi e frica sa nu ma fac de rusine, din moment ce pana acum nu am mai luat parte la astfel de activitatii cu multe persoane, ma gandeasc ca poate ma imbat si ma fac de ras, sau poate scapa mancarea pe mine, chestii jenante. + ca eu sunt o persoana mai rezerva, niciodata nu ma simt bine in grupuri cu multe persoane, prefer sa fie cat mai restrans grupul. Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| RorySan a răspuns:

Eu cred ca daca te-a invitat trebuie sa te duci.
Restul depinde de tine.Nu mai gandi si tu asa negativ.
Totul va fi bine.
Trebuie sa te adaptezi si cand este lume mai multa.
Asa eram si eu ca tine.Dar totul a mers bine.
Succes ^_^

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te-a invitat trebuie sa mergi.Restul tine de modul tau de adaptare.

| Popa_Cristina_1997_dulO a răspuns:

Bai,daca te-a invitat, du-te, chiar daca-s 2-3. Ideea e ca tine de educatie si respect.
Du-te ca-i colegul tau. Poate nu are mai pe nimeni zi are nevoie de tine, mai stii?