| Chnss a întrebat:

La banchetul meu de sfarsit de an a venit fratele unui coleg pe care il cunosteam cat de cat.Dar de data asta am simtit ca nu mai e doar prietenie.Nu suntem asa apropiati si nu stiu cum sa fac..sa ma ajute oare colegul meu? Adica sa ii spun lui? Dar sincera sa fiu daca de exemplu un coleg de al meu ar fi indragostit de sora mea nu cred ca as rezista sa nu ii spun, pana la urma sunt frati(mai ales ca sunt baieti si chiar ca isi zic tot fara nicio rusine). Oarecum vreau sa afle ca il plac(pana la urma tot va afla si mi se pare ca pierd timpul daca stau muta asa). Voi ce ziceti sa fac? Sa ii zic colegului meu (ma inteleg destul de bine cu el si am incredere, dar nu stiu ce sa zic la faza asta) sau sa tac pur si simplu si sa fiu pe cont propriu? Va multumesc anticipat.:*

1 răspuns:
| csilla11 a răspuns:

Salut! cred ca inainte sa ii spui ca il placi ar trebui sa te convingi, ca de ex daca te intelegi asa de bine cu prietenul tau propune-i sa iesiti in 3 sau mai multi undeva, daca si el te place nu va ezita sa faca primul pas, sau po-ti sa-l intrebi pe prietenul tau daca si el te place oricum daca esti amig cu el va ramane intre voi si in cazul in care tipul nu te place te vei simtii mai putin nasol decat daca ii spui tipului in fata! deci pe scurt po-ti sa-l folosecsti pe amigul tau pe post de informator, el poate sa-l intrebe pe tip de tine tu vei stii daca te place sau nu fara sa te arzi in fata lui...ca ma gandesc ca nu te-ai simtii bine daca ti-ar spune in fata ca nu te place!happy succes