| TwEEty_9286 a întrebat:

stie cineva cum poti scapa de matreata? (am folosit si samponul nizoral, insa n-a folosit la nimic)FUNDAAAAA!

Răspuns Câştigător
| Andreutza016 a răspuns:

Buna! Solutii
Matreata poate fi invinsa cu produsele potrivite. Incepe prin a folosi un sampon bun, special pentru asa ceva. Cauta unul de spalare zilnica.
Cauta samponuri bazate pe zinc, selenium acid salicilic ca ingrediente de baza. Ca scalpel tau san u se obisnuiasca si cu aceste produse, schimba-le din cand in cand, macar o data pe luna. Sau poti folosi sampon de doua feluri la aceeasi spalare.
Nu te sfii sa incerci si retete naturiste. Probabil mama sau bunica ta ti-a recomandat sa te clatesti cu otet sau sa il aplici laradacina parului inainte de a merge la culcare. Merita sa suporti o noapte grea pentru un par superb. Nut e speria de miros, se va evapora.
Orice ai face, nu iti folosi unghiile! Poti rani scalpul si nu vei obtine niciun avantaj.
Matreata este un motiv de rusine sau de ingrijorare pentru foarte multi oameni. Daca esti unul dintre ei, afla ca poti sa iesi din randurile lor. Trebuie doar sa ai putina grija si multa vointa!

1 răspuns:
| Aeerdnaaa a răspuns:

Nu mai schimba samponurile! Adica : azi te speli de ex. cu wash n go...si peste 3 zile cu vichy sau cine stie ce sampon.Stabileste-ti unu' care crezi ca e cel mai bun pentru parul' tau si spala-te numai cu ala straight face. daca le vezi schimba in continuare nu vei scapa te matreazawinking Sper ca te-am ajutat :* Bafta!