| SOriilica a întrebat:

Stiti ce culori se poarta anul acesta?

2 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Se vor purta nuante de albastru care ne duc cu gandul la culoarea marii si a cerului, galben proaspat de lamaie, culoarea piersicilor, rosul intens al macilor, verde crud, violet intens si un crem/nude cu o usoara tenta spre roz.

ALBASTRUL se va purta in doua variante.

In primul rand, avem o paleta deschisa, un bleu saturat care duce cu gandul la culoarea cerului pe inserat, la fluiditate, transparenta, lumina, sinceritare, deschidere. Este un element interesant, pentru ca in primavara-vara 2013 se vor purta in continuare haine cu zone transparente.

| DemonvsAngel a răspuns:

Pastel