| aaanonnimaaaa a întrebat:

Hey TPU... Sunt in vacanta in alta tara si o sa stau aici cateva luni. Deja ma plictisesc de moarte. Aici nu am prieteni si nici nu stiu limba, in oras nu pot sa merg deoarece sunt foarte departe si nu este autobuz sau tramvai si taxiul e foarte foarte foarte scump. Imi dati si mie niste idei antiplictiseala, pls?

FUNDA

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Daenerys3131 a răspuns:

Salut. Recunosc, nu iti pot intelege starea, deoarece nu am calatorit in nicio tara pana acum. Te sfatuiesc sa incerci sa inveti cateva propozitii elementare ca sa te descurci ori sa folosesti engleza, pentru ca e limba cea mai utilizata/sa ti achizitionezi o bicicleta/sa iesi cateva ore in parc sau intr o cafenea, astfel poate reusesti sa ti gasesti prieteni cu care sa te intelegi relativ bine. Iesi din casa si exploreaza. Poate chiar ai sansa sa dai peste cativa romani. happy

2 răspunsuri:
| Kerre a răspuns:

Daca tot ai acces la internet poti viziona videoclipuri/filme juca jocuri sau citi.