| alessandra10 a întrebat:

Am 15 ani, e vara, sunt acasa si ma plictisesc de moarte in fiecare zi. Anul asta scolar a fost foarte greu deoarece am avut examenele de Evaluare Nationala. Am reusit sa trec de examene cu media 9, 37 si dupa ce am terminat cu stresul am crezut ca o sa ma simt nemaipomenit. Asa a si fost pentru cateva zile. Am iesit in oras de cateva ori cu prietena mea cea mai buna, insa ea e plecata acum si nu se va intoarce pana la sfarsitul verii. La fel si ceilalti prieteni apropiati. Sora mea mai mare a plecat si ea in SUA si uite asa am ramas singura acasa. Relativ singura...cu parintii.
In fiecare zi mor de ciuda cand vad poze ale prietenilor de pe facebook din vacanta, iar eu stau inchisa in casa in fata pc-ului. M-am uitat la seriale, am inceput sa fac sport, am facut curat in casa, dar tot n-am scapat de plictiseala. Nu stiu ce sa mai fac. Abia luna viitoare voi pleca la bunici in Rep. Moldova, insa si acolo ma voi plictisi, plus ca nu cred ca voi avea nici acces la internet. Deci voi petrece si acolo 2 saptamani "minunate".
Eu niciodata nu am vizitat vreo alta tara in afara de Romania si Moldova. Sunt foarte trista si dezamagita din cauza asta. Ce pot face ca sa scap de plictiseala si de frustrarea ca nu pot vedea si eu lumea? Help pls.

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Buna!
Ce poti sa faci ca sa nu te plictisesti in vacanta?

1. Apuca-te de un joc online
2.Citeste ceva pe gustul tau
3.Vezi filme/anime-uri care sa-ti placa
4.Iesi pe afara/gaseste-ti un hobby (ex: fotografia)
5.Invata sa editezi fotografii, sa mixezi muzica sau sa editezi videoclipuri
6.Eu in timpul liber cateodata mai scriu un fel de povesti mari. (un fel de carti)
7. Poti sa te plimbi de una singura prin oras cu toate ca asta pare ciudat pentru unii.Mie imi plac plimbarile rolling on the floor
Imi place sa observ oamenii, chiar daca merg fara un scop anume.
Succes!

-Blytz-

| WarriorCat a răspuns:

Voluntariat.