| XмιѕтιqυєX a întrebat:

Tu ce schimbări ai face ţării noastre dacă ai fii preşedinte?

12 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Eu as confisca averile persoanelor care nu pot sa demonstreze de unde o au (tigani, politicieni si zisi oameni de afaceri).laughing)

| RockNbeer a răspuns:

Schimbari de clima si de relief

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș schimba din temelii sistemul educațional. Lucrez de 4 ani în învățământ... și cred că e nevoie de o schimbare radicală.

Aș reduce la minim necesarul de hârtii, acte și birouri.

Aș face să fie cât mai simplu pentru cineva să deschidă o afacere pe cont propriu.

Aș milita pentru lucruri simple, pentru o cât mai eficientă utilizare a resurselor.

| XмιѕтιqυєX explică (pentru anonim_4396):

Respect happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru XмιѕтιqυєX):

Merci. big grin Tu ce ai schimba?

| XмιѕтιqυєX explică (pentru anonim_4396):

Păi nu prea ştiu, poate aş schimba situaţia financiară a ţării. Dar ştim cu toţii că nu se poate deoarece totul porneşte de la UE -.-. Ei bine, aş face o ''renovare'' : adică aş reface drumurile pline de gropi, aş pune amendă când cineva aruncă gunoaie pe jos (ei bine, această lege există, dar în România nu prea se vede că e aplicată straight face). Şi alte idei chiar nu mai amthinking Şi aş încuraja cauzele umanitare.Alte idei nu mai am, sunt doar un copil fără experienţă laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru XмιѕтιqυєX):

Idei bune ai. Un candidat care ar promite că reface toate drumurile din țară cred că ar avea șanse mari. E groaznic să vrei să vizitezi ceva fain (și avem minuni în țară) și să-ți rupi mașina prin drumurile astea.

| XмιѕтιqυєX explică (pentru anonim_4396):

Da..Este minunat să vizitezi România.Munţi, păduri frumoase, viaţă! Dar, problema este că nu sunt posibilităţi de trăit, poate mulţi străini ar vrea să locuiască aici, dar la cum e organizată ţara..Cred că se răzgândesc. rolling eyes

| FreakyChucky a răspuns:

As schimba populatia, as aduce japonezii aici sa faca "tata de mata" tara asta.

| Zapkitu a răspuns:

Cu siguranta la 14 ani toate persoanele ar da un test iq, cele care iau sunt 70, sa fie omorati laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zapkitu):

Prostia umană e o resursă importantă a planetei, totuși. N-ar fi păcat să scapi așa ușor de ea? laughing