| Nikolaus a întrebat:

Eu am doar 16 ani dar sunt curios. Urmează alegerile pentru președinte. Care credeți ca ar fi cel mai util tarii noastre? Cu argumente, va rog. Si de ce toată lumea il urăște pe Băsescu?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Dictatura bunului simt ar trebui introdusa. "Toti" care il urasc pe Basescu sint de obicei niste idioti care au impresia ca el le-a micsorat pensiile, cind pe vremea guvernului Boc s-au luat niste masuri de bun simt pentru a asigura teoretic supravietuirea statului roman. In momentul de fata copy-ponta si restul mint de ingheata apele, financiar sintem ter-mi-nati. Ce se poate face pentru asta? AGRICULTURA! Desigur ca nimeni nu vine cu solutii, toti arata cu degetul la ce au facut sau nu au facut altii.
P.S. Nu il consider pe Basescu sfinta fecioara, are multe pacate pe care sper sa le plateasca intr-o buna zi, insa as vota cu el din nou daca s-ar putea, si asta dintr-un motiv foarte simplu - are singe in oo. Nu stiu daca ai vazut faza cu ambasadorul rus la UE. Hai sa o povestesc ca nu gasesc link - il intreaba ala pe base ce parere are de rep moldova, daca vrem sa ii anexam. Si base asculta asta in casti, ride, si raspunde direct, natural - "Romania nu are experienta in anexarea altor state." (ca voi, magar imputit) era subinteles. Daca imi zici tu mie un oricare din psd sau alt partid care are macar oleaca de singe in oo, il votez. Dupa ce declaratii s-au facut de curind mi s-a cam luat si de neamt...
P.S. As prefera dictatura militara cu toti din conducere sub 40 de ani si fara rude care sa faca politica sau sa fi fost inainte de 89 angrenati in asa ceva, pe linga care sa avem un guvern civil de tehnocrati in genul Chile - oameni care au "facut succes" in afara si nu merg la ghici, cum e proasta asta de la finante acuma, de exemplu.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Base nu a facut nimic pentru tara, si nimeni nu va instaura civilizatia si corectitudinea in tara, toti sant pusi pe fraierit si furat

| Nikolaus explică (pentru mgtow):

Crezi ca daca ar fi cineva dispus sa introducă dictatura ar fi ales? Ar face ordine in tara precum Ceaușescu?

| mgtow a răspuns (pentru Nikolaus):

Nu se mai ajunge acolo, acum e libertate pe bani putini si datorii

| foxsilver a răspuns (pentru KodrutZ):

Are mult alcool in sange.laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru foxsilver):

Si Churchill era un betzivan ratat si un pic cam handicapat dar e considerat si acum unul dintre cei mai buni oameni politici ai lor din toata istoria UK-ului. La noi imbecilii cu drept de vot au avut de ales intre varan si un om extraordinar care se intimpla sa fie intr-un scaun cu rotile (Iulian Craciun, http://www.iuliancraciun.com/), ca doar cum sa votezi "cu un handicapat" cum ziceau niste bizoni intervievati la TV. Nu, votezi cu un nenorocit de turnator demonstrat si hot din avutul public, ca ala merge pe doua picioare!

| foxsilver a răspuns (pentru KodrutZ):

Da, dar Băse nu se trage din familie de politicieni, nu are politica in sange, poate doar negotul. Adica, stie sa vanda, mai ales din avutia tarii.
Iar Churchill, avea un defect de vorbire, nicidecum unul de caracter.
Cat despre acest Iulian Craciun, este pentru prima oara cand aud de el, desi sunt perfect constienta ca sunt multi oameni ce ar putea face ceva pentru tara asta, dar sunt aflati intr-un con de umbra, tocmai din decenta ce ii caracterizeaza, se lasa umbriti de clovnii corupti ce se afla la putere.

| KodrutZ a răspuns (pentru foxsilver):

Base a facut parte din aparatul de stat de dinainte de 1989. Pentru asta ar fi trebuit sa nu poata candida din prima faza. La fel si Ilici si multi altii...

| foxsilver a răspuns (pentru KodrutZ):

Exact! Dar majoritatea n-au stiut asta, si uite-asa am tras plasa toti!
Stii, pe vremea lui "ciuruitu' " se practica doar "politica de sanţ". De fapt, si acum e la fel, doar ca este fabricata de PRIN mass media.
Pe vremuri, se facea politica pe la cozile de la Alimentara, acum, este o adevarata industrie-politicienii apeleaza la mass media, pe care o au sub control.
Multi nu sunt constienti ca inca sunt manipulati.

| KodrutZ a răspuns (pentru Nikolaus):

Dictatura bunului simt ar trebui introdusa. "Toti" care il urasc pe Basescu sint de obicei niste idioti care au impresia ca el le-a micsorat pensiile, cind pe vremea guvernului Boc s-au luat niste masuri de bun simt pentru a asigura teoretic supravietuirea statului roman. In momentul de fata copy-ponta si restul mint de ingheata apele, financiar sintem ter-mi-nati. Ce se poate face pentru asta? AGRICULTURA! Desigur ca nimeni nu vine cu solutii, toti arata cu degetul la ce au facut sau nu au facut altii.
P.S. Nu il consider pe Basescu sfinta fecioara, are multe pacate pe care sper sa le plateasca intr-o buna zi, insa as vota cu el din nou daca s-ar putea, si asta dintr-un motiv foarte simplu - are singe in oo. Nu stiu daca ai vazut faza cu ambasadorul rus la UE. Hai sa o povestesc ca nu gasesc link - il intreaba ala pe base ce parere are de rep moldova, daca vrem sa ii anexam. Si base asculta asta in casti, ride, si raspunde direct, natural - "Romania nu are experienta in anexarea altor state." (ca voi, magar imputit) era subinteles. Daca imi zici tu mie un oricare din psd sau alt partid care are macar oleaca de singe in oo, il votez. Dupa ce declaratii s-au facut de curind mi s-a cam luat si de neamt...
P.S. As prefera dictatura militara cu toti din conducere sub 40 de ani si fara rude care sa faca politica sau sa fi fost inainte de 89 angrenati in asa ceva, pe linga care sa avem un guvern civil de tehnocrati in genul Chile - oameni care au "facut succes" in afara si nu merg la ghici, cum e proasta asta de la finante acuma, de exemplu.

| oprescudorin11 a răspuns:

Din pacate nu 'toata lumea il uraste pe basescu', doar infractorii care tipa mai tare. Nu cred ca vreun presedinte nou, nici Basescu mai poate salva tara asta!(cel putin din cei care s-au inscris la alegeri pe acest post).

| KodrutZ a răspuns (pentru oprescudorin11):

Presedintele poate sa fie dumnezo' in persoana, ca nu poate face nimic. De facut poate face guvernul si dobitocii aia de prin parlament, plus fiecare dintre noi prin conduita si atitudine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai utilă pentru ţara noastră ar fi anarhia. Cu argumentul că partidele extremiste sunt interzise, monarhia nu se vrea, iar capitalismul pute.