| IsabelaIssa a întrebat:

Cat este suprafata tarii noastre?

Răspuns Câştigător
| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Fratilor,fata a intrebat numai suprafata, nu si populatia si altele! o.O Si in plus e gresit.Suprafata este de 238.391 km patrati.

Sper ca te-am ajutat happy

| IsabelaIssa explică (pentru SkittlesNuMaiTrecePeAici):

Multumesc pentru raspuns, intr-adevar acesta este corect. happy Ma bucur ca gasesc si persoane inteligente pe acest site, ca sa dam dovada ca nu sunt doar inculti. dupa cum afirma unele persoane. happy

12 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

Suprafata: 237.500Km.2
Populatia: 22.760.449 locuitori
Densitatea populatiei: 96 locuitori\Km.2

| LoveTVD a răspuns:

Suprafata tarii noastre este 273.932 sper ca ti-am fost de folos! funda?

| IsabelaIssa explică (pentru LoveTVD):

Nu prea mi-ai fost de folos. funda pentru ce iti trebuie? esti colectionar/a? multumesc oricum de raspuns happy

| LoveTVD a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Pai nu ai cerut suprafata tarii? Asta era intrebarea nu inteleg de ce ai zis ca nu ti-am fost de folos...si nu am luat un raspuns copiat ca celelalte raspunsuri. happy

| IsabelaIssa explică (pentru LoveTVD):

Pentru ca raspunsul ce-l stiu eu e destul de apropiat celorlalte ce mi s-au dat mai sus, dar nu e exact cel pe care il stiu eu. Al tau insa e mult prea departe... sorry happy

| LoveTVD a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Pai din moment ce il stii de ce ai mai pus intrebarea? laughing

| IsabelaIssa explică (pentru LoveTVD):

Eu nu pun intrebari ca sa ma informez, Pun intrebari ca sa vad cu ce fel de oameni conversez aici pe TPU. Sunt intrebari pentru voi nu pentru mine happy

| LoveTVD a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Sincer ...eu stau pe acest site doar cand ma plictisesc si sincer vad o gramada de intrebari prostesti care ma lasa rece.gen "Cine ghiceste la ce culoare ma gandesc primeste funda" eu nu stau sa imi bat prea mult capul cu asa ceva si sa stau sa caut o groaza de timp pe internet un lucru pentru o persoana pe care nu o cunosc doar pentru funda raspund doar la intrebarile simple pe care le stiu cum a fost intrebarea ta de exemplu.In concluzie TPU este un site pe care nu trebuie sa iti pierzi prea mult timp pentru ca nu prea sunt oameni inteligenti ...cu exceptia unora dintre ei :d

| IsabelaIssa explică (pentru LoveTVD):

Eu nici atat nu imi pierd timpul cu intrebari prostesti, era o intrebare de cultura generala. Timpul ce mi-l omor aici e doar mica mea pauza de la munca happy. Din cate am observat esti colectionar/a de funditewinking pentru ca asta mi-ai cerut de la primul raspuns. In ciuda altora, mie imi place sa descopar si ceva inteligenta aici pe TPU. Poate nu sunt toti de aici atat de inteligenti dar nici prosti nu as vrea sa ii consider. Poate putin dezinformati happy acum fiecare din ce categorie considera ca face parte, ramane la aprecierea fiecaruia. Raspunsul pana la urma l-am aflat, deci cel pe care il cautam, ceea ce rezulta ca exista si oameni inteligenti pe TPU!

| IsabelaIssa explică:

Nu vroiam un raspuns copiat dar.ok happy Am cerut doar suprafata, pentru ca eu stiu altcevawinking

| rapp2020 a răspuns:

Suprafata: 237.500Km.2
Populatia: 22.760.449 locuitori
Densitatea populatiei: 96 locuitori\Km.2
Capitala si orasul cel mai mare: Bucuresti, ( 2.064.474 locuitori )
Limba oficiala: Romana
Produse importate: Masini, titei, cocs, minereuri feroase, vehicole, fier.
Moneda nationala: Leu
Produs intern brut ( PIB ): 22.759 mil. dolari americani
Forma de stat: Republica funda pls