| BuBu_4788 a întrebat:

va rog sa ma ajutati!
deci...am fost la baie si urina era putin portocalie si mai rosiatica apoi, cand m-am sters, era destul de mult sange acolo, m-am mai sters o data si tot era sange dar mai putin.acum am mai fost odata la baie si totul era normal...:-s
este menstruatia?
si a doua intrebare este: daca da[este menstruatia] cum asi putea sa ii zic mamei, voi cum i-ati spus?big grin[am 11 ani]
dau o maaare funda pentru cel mai bun raspuns:*
multumes anticipat!love struck[pace]

Răspuns Câştigător
| MeLLa_2137 a răspuns:

Buna!
Ar putea fi si menstruatiabig grin.
Fara rusine ar trebui sa ii spui mamei, tu cu ea ar trebui sa va intelegeti cel mai bine si mereu sa ii spui problemele tale.
Du'te la ea si spune'i ce s-a intamplat.Iar mama ta o sa iti explice cu siguranta anumite lucruri.
Bafta!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Cand mi-a venit mie prima data, tocmai iesisem din spital ca ma operasem de apendicitahappy. M-am dus pana la baie si am vazut sange pe chilot. Am strigat-o pe mama, si i-am zis pe un ton serios "a venit ciclustraight face" ASa, simplu. Nu trebuie sa-ti fie rusine de mama ta, caci si ea a fost de varsta ta.

| BalonaşDulcee a răspuns:

I-am zis Mamiiii mi-a venit cicluuu laughing :d

| BalonaşDulcee a răspuns:

Si da cred ca era menstruatia happy