| NatashaBroke a întrebat:

Voiam sa stiu de unde mostenesc fetele sanii, ca pe net scria ca ori de la mama ori de la tata, dar este absurd sa mosteneasca de la tata. Chiar nu stiu, ma puteti ajuta plssss!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este absurd deloc, ca msotenirea ta genetica vine atat de la mama cat si de la tata si sanii fetei pot fii mosteniti pe linia tatalui, d ela bunica din partea tatalui.

Eu am un caz in familie, nepoata-mea are sanii mari dar este subtirica, pe cand maica-sa este inalta solida si cu sanii mici. Deci, nepotica o mosteneste pe bunica din partea tatalui.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alexuta921 a răspuns:

Nu ai cum sa-i mostenesti exclusiv de la taicatu eventual de la bunica-ta.

| Iwliaaa a răspuns:

Practic nu moștenești nimic, astea sunt doar superstiții, eu nu prea cred în superstiții.
Nu cred că ai citit prea bine, dacă ar fi s-o luăm așa nu moștenești doar de la mamă și tată, moștenești de la fiecare din familie câte ceva.
Dacă te îngrijorezi de mărimea sânilor, stai liniștită, o să îți crească ei.