| Floarepestrita123 a întrebat:

Voiam să vă spun că eu împreună cu un băiat din clasă am vb toată vara și se vedea ca ma place fiindcă vb foarte mult pe WhatsApp, chiar foarte mult fiindcă ne și sunam.
Eu aflate ca ma place.
El într-o zi mi-a spus ca vrea de mult timp să ma întrebe ceva, dacă eu îl plac și i-am spus că dă îl plac. De atunci nu mai vb pe WhatsApp deloc nici nu mai vb.
Suntem in aceeasi clasă și el vb acum cu un băiat și sunt convinsa ca vb și despre mine, dar când ajung să vb eu cu el vb foarte ciudat, vb cu mine si se comportă cu mine foarte urat.
Aveti idee de ce se comportă urat?
M-ar ajuta mult un sfat
Și nu stiu să fac ceva ca să se remedieze cu el, dar să fac ceva comportamental
Astept sfaturile voastre!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Din pacate baiatul respectiv este necopt la minte. Ar putea fi speriat de situatie si te evita pentru ca nu stie cum sa ii faca fata, sau ii este rusine de colegi.
O posibilitate ar fi sa mergi sa vorbesti deschis cu el. Ii spui ca apreciezi prietenia lui si il intrebi de ce s-a schimbat. Dar nu cred ca va accepta discutia si cu atat mai putin sa fie sincer cu tine.
Incearca sa il ignori o vreme. Nu te duce in preajma lui, nu il mai privi, nu mai incerca sa vorbesti cu el, nu vorbi nici cu altcineva despre el. Dar nu face asta ostentativ gen ii intorci spatele sau treci pe partea cealalta cand il vezi. Fii naturala. Se poate ca o astfel de schimbare de comportament sa il intrige si sa incerce sa se apropie din nou de tine. Parerea mea este insa sa nu incerci sa il "recuperezi" ci sa iti vezi de treaba ta si sa astepti pana cand vei pune ochii pe un alt baiat, care sa stie sa aprecieze o posibila relatie cu o fata.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La varsta asta, vorbim de imaturitate, de ce se comporta asa nu stiu, poate tea placut dar tu vreai un catelus de companie iar el s-a plictisit de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil nu te place si te-a întrebat pentru ca probabil te comportai ciudat cu el, căci cam asa se poartă fetele îndrăgostite. Poate el vorbea cu tine doar ca sa isi ocupe timpul, din plictiseala sau voia doar sa fiti prieteni, nu mai mult, iar acum ca a aflat te-a lăsat pentru ca nu vrea o relație cu tine.

| Floarepestrita123 explică (pentru anonim_4396):

Am aflat că el ma place.
Și el nu ar vb cu cineva din plictiseala